Czy niedziela 2 kwietnia jest handlowa? Kiedy i gdzie zrobimy zakupy?

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko/Diana Ryściuk
Źródło:
infor/money
Zakupy
Zakupy
wideo 2/4

W związku z zakazem handlu w niedziele wiele sklepów jest nieczynnych. Czy w niedzielę 2 kwietnia będzie można zrobić zakupy? Kiedy najbliższa niedziela handlowa? Sprawdź, czy w tym dniu będziemy mogli zrobić zakupy.

Niedziele handlowe 2023 - ustawa uszczelniająca zakaz handlu

Ustawa uszczelniająca zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w lutym 2022 roku. Oznacza to m.in., że od tego miesiąca tylko te placówki pocztowe, które uzyskują minimum 40 proc. przychodu z działalności pocztowej, mogą pozostawać otwarte w niedzielę.

W tym roku jest łącznie 7 niedziel handlowych, z czego w ostatnią z nich (24 grudnia) zakupy będzie można zrobić jedynie do 14.

Czy niedziela 2 kwietnia 2023 r. jest handlowa?

W niedzielę 2 kwietnia sklepy będą otwarte. W całym roku 2023 jest łącznie 7 niedziel handlowych. Kolejna niedziela, w którą będzie można zrobić zakupy w dużych marketach i sieciach, wypada 30 kwietnia.

Tego dnia zakupy będzie można zrobić nie tylko na stacjach benzynowych oraz w małych sklepach, w których właściciel będzie prowadzić sprzedaż, ale również w dużych sieciach handlowych i galeriach handlowych. 2 kwietnia jest niedzielą handlową ze względu na nadchodzącą Wielkanoc. Standardowo otwarte pozostają restauracje i obiekty usługowe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko/Diana Ryściuk

Źródło: infor/money

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości