Wypoczywasz na działce? Sprawdź, za co możesz dostać mandat

działka, ogródek, altana
Bronisław Dróżka/Pixabay
Ogródki działkowe to jedno z ulubionych miejsc Polaków. Ich popularność wzrosła zwłaszcza w czasie pandemii. Wielu z nas doceniło kawałek własnej, zielonej przestrzeni, gdzie można wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zachowania na działce są zgodne z przepisami. Sprawdź, za co można zostać ukaranym.

Ogródki działkowe - ROD

Ogródki działkowe zyskały na popularności. Miło jest wybrać się tam, by wypocząć po pracy czy w czasie weekendu. Zainteresowanie posiadaniem swojej małej działki znacznie zwiększyło się w czasie pandemii. To spowodowało, że ich ceny także sporo wzrosły.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na działkach nie wszystko można robić. Za co można dostać mandat?

Czego nie można robić na działce

Zgodnie z przepisami na działce nie można zamieszkać.

Na tereny ROD nie wolno wjeżdżać samochodem , bez zgody walnego zebrania władz. Nie można też parkować. Nie wolno myć i naprawiać na terenie ROD – także na miejscach postojowych – wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zabrania się spalania wszelkich odpadów i resztek roślinnych. Kategoryczny jest zakaz detonowania petard i innych ładunków wybuchowych oraz strzelania z wszelkiej broni, w tym z pneumatycznej.

Nie można wprowadzać i trzymać na terenie ROD psów bez smyczy i kagańca oraz na stałe trzymać kotów i psów na działce.

Zabrania się gromadzenia i przechowywania na działce przedmiotów niepotrzebnych do uprawy (korzystania z działki), obniżających estetyczny wygląd.

Zakazane jest zanieczyszczanie działek, alejek, dróg, rowów melioracyjnych, terenów przylegających do działki oraz otoczenia ogrodu wszelkimi odpadami, w tym pochodzącymi z działki, np. gałęzie, chwasty.

Zakazuje się wstępu na inną działkę pod nieobecność jej użytkownika lub jego rodziny.

Zgodnie z regulaminem, na działce, z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych, można hodować gołębie kury i króliki, których dopuszczalną liczbę określa zarząd ROD. Hodowla gołębi wymaga zgody walnego zebrania, nie można więc samowolnie zainstalować sobie gołębnika na altanie.

Chwasty na działce sąsiada. Co na to prawnik? Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Edyta Pazura wypoczywa topless nad jeziorem, a ktoś przerywa jej sielankę. "Przestańcie się w końcu kłócić i drzeć te swoje…"

Anna Starmach kończy 34 lata i publikuje urocze zdjęcie. "Czego mi trzeba do szczęścia? Chyba tylko tego, żeby to TRWAŁO"

Schudła 76 kg w ciągu dwóch lat. "Otyłość to jest choroba głowy"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Dziennik Łódzki

podziel się:

Pozostałe wiadomości