działka

  działka

  Wszyscy, którzy zarządzają przydomowym ogrodem, wiedzą, jak ważne jest zbieranie deszczówki. Dzięki niej nie muszą się martwić, jak podlać rośliny w trakcie znikomych opadów deszczu. Poza tym można wykorzystać zebraną wodę do wielu innych pożytecznych działań.

  Mimo że kalendarzowe lato zbliża się ku końcowi, to na działkach i balkonach wciąż jest kolorowo. Kwitną teraz rdzawe dzielżany, na żółto - rudbekie i słoneczniki, a elektryzujące jeżówki przyciągają pszczoły. Do tej pięknej kompozycji brakuje jeszcze wrzosów. O tym, jak sadzić te rośliny powiedział Łukasz Skop.

  Niektóre rośliny, które rosną na działkach lub przydomowych ogródkach wymagają ciągłej pielęgnacji. Na szczęście, są jednak i takie o które nie trzeba dodatkowo dbać, pod warunkiem, że w odpowiednim czasie poświęcimy im chwilę uwagi. Oto sprawdzone porady, które pozwolą zadbać o nasze rośliny, które przetestował Łukasz Skop.

  Ogródki działkowe to jedno z ulubionych miejsc Polaków. Ich popularność wzrosła zwłaszcza w czasie pandemii. Wielu z nas doceniło kawałek własnej, zielonej przestrzeni, gdzie można wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zachowania na działce są zgodne z przepisami. Sprawdź, za co można zostać ukaranym.

  Na działki zawitała jesień i nie ma na to rady. Na szczęście nie jest to powód do smutku. To właśnie teraz w naszych ogrodach pięknie wyglądają ozdobne kapusty, na których o poranku osadzają się kropelki rosy. O tej porze roku warto także pamiętać o cebulkach wiosennych kwiatów. Co sadzić jesienią? Na to pytane odpowiedział nam Łukasz Skop.

  Jesienne dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie jeżeli możemy to robić w towarzystwie ostatnich kwitnących słoneczników ozdobnych czy płonących na różowo krzewów trzmieliny oskrzydlonej. To dobry moment, by posadzić sadzonki drzew i krzewów owocowych oraz zrobić porządki tam, gdzie przez cały rok nie mieliśmy na to czasu. Pora też zająć się kompostownikiem.

  W tym roku jest ich szczególnie dużo. Komary to prawdziwa zmora wakacji. Potrafią uprzykrzyć nawet najprzyjemniejszy wypoczynek. Łukasz Skop stwierdził, że musi znaleźć na nie skuteczny sposób. Jak postanowił, tak zrobił. Zobaczcie sami.

  Przez ostatnie cztery miesiące wspólnego działkowania przycinaliśmy gałęzie wysoko w koronach drzew i sadziliśmy rośliny przy samym gruncie. Są jednak rośliny, które łączą niebo i ziemię – pnącza. Pod koniec czerwca wspaniale rozkwitają wielokolorowe, pachnące nocą wiciokrzewy, rdestówka Auberta, czy powojniki. Gatunki, które idealnie sprawdzą się na działkach i w ogrodach pod lupę wziął Łukasz Skop.

  W parny dzień, po nocnej burzy wyjątkowo intensywnie czujemy wszelkie ziołowo-kwiatowe zapachy. O tej porze roku swą woń roztaczają m.in.: jaśminowce wodne, róże wielokwiatowe, piwonie czy wieczorniki damskie. Jeśli chcemy cieszyć się tymi aromatami w gorące, letnie dni wystarczy, że założymy w naszym ogródku zielnik. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” zademonstrował nam, jak się to robi.

  Właściciele tego domku letniskowego tak zaaranżowali przestrzeń wokół domu, że życie może toczyć się w dużej mierze na dworze. Czteroosobowa rodzina z Warszawy poszukiwała w pobliżu miasta miejsca na Wisłą, gdzie mogliby spędzać weekendy. I znaleźli je w Czerwińsku. Na działce z pięknym widokiem zmieścili domek letniskowy, taras, kuchnię letnią, a nawet boisko. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ich. Zobaczcie, jak mieszkają i jak urządzili swój dom.