Newsy

Polski policjant uratował turystkę w Chorwacji. Uchronił ją przed gwałtem

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Policja.pl
Policjant

Polski policjant oddelegowany do pełnienia służby w Chorwacji uchronił 20-letnią turystkę przed gwałtem. Krakowski funkcjonariusz w czasie wolnym od pracy udał się na trening biegowy na plażę. Tam usłyszał wzywającą pomoc kobietę. Jego reakcja była natychmiastowa.

Chrwacja. Polski policjant uratował turystkę

Od 1 lipca do 31 sierpnia polscy funkcjonariusze patrolują chorwackie wybrzeże Adriatyku i bułgarskie kurorty Morza Czarnego. Ich głównymi zadaniami są m.in. asystowanie lokalnym policjantom oraz pomoc polskim turystom udającym się tam na wypoczynek.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Współpraca została zawarta na mocy porozumień komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz zaproszeń wystosowanych przez chorwackich i bułgarskich funkcjonariuszy. Wśród delegowanych jest m.in. sierż. szt. Piotr Filar, który na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Chorwacja. Polski policjant uchronił norweską turystkę przed gwałtem

W tegoroczne wakacje krakowski policjant został oddelegowany do pełnienia służby w popularnym wśród Polaków rejonie Chorwacji, Zadarze. Jak podaje Komenda Główna Policji, to właśnie tam polski funkcjonariusz uchronił turystkę przed gwałtem. Mężczyzna wstał o 5 rano, żeby w czasie wolnym od pracy odbyć trening biegowy na plaży.

Podczas biegu usłyszał krzyk młodej kobiety. Pomoc wzywała 20-letnia obywatelka Norwegii. Okazało się, że obywatel Chorwacji naruszał jej nietykalność cielesną i usiłował ją zgwałcić. Policjant od razu ruszył jej na ratunek, a 22-letni mężczyzna został zatrzymany.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Policja.pl

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości