Nie tylko za mieszkania od deweloperów na strzeżonych osiedlach trzeba słono zapłacić. Również lokale z rynku wtórnego, znajdujące się w wielkich blokach z PRL-u, stają się coraz droższe. Dlaczego? Co wpływa na wysoką cenę? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Dagmara Kaczmarek-Szałkow, dziennikarka TVN24.
Mieszkanie w bloku - zalety
Wielka płyta wraca do łask. Dopłaty od państwa do kredytów hipotecznych spowodowały, że Polacy zaczęli częściej kupować mieszkania z rynku wtórnego. Jakie są atuty lokali w bloku?
- Te bloki mają pewne zasadnicze walory. Bardzo często są w dobrej lokalizacji. To ważne dla tych, którzy chcą mieszkać w mieście, którzy chcą być bliżej wszystkich wydarzeń, korzystają z komunikacji miejskiej. Takie bloki są zazwyczaj dobrze skomunikowane. Poza tym mieszkań generalnie jest za mało na rynku, więc ci, którzy chcieliby kupić mieszkanie, zaczęli patrzeć na bloki z wielkiej płyty przychylnym okiem - powiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.
Mieszkania w bloku znacznie podrożały
Dziennikarka poinformowała, że w Warszawie czy w Krakowie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w bloku z PRL-u jest niebagatelnie wysoka.
- Trzeba zapłacić 15 tys. zł - przekazała Kaczmarek-Szałkow.
Całą rozmowę o najnowszych newsach można znaleźć w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Tak będą rosły ceny w najbliższych latach. NBP opublikował swoje prognozy
- 25. rocznica wejścia Polski do NATO. "Pokój nie jest dany raz na zawsze"
- Zginęła przy załadunku drewna. "Za udzieloną pomoc miała otrzymać część opału"
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: undefined undefined/Getty Images