kredyt hipoteczny

  kredyt hipoteczny

  Izba Cywilna Sądu Najwyższego odroczyła decyzję w sprawie kredytów walutowych, na którą czekały tysiące ludzi w Polsce. Decyzja ta jest związana z kwietniowym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sędziowie z Luksemburga stwierdzili, że to sąd krajowy powinien ocenić kwestię utrzymania warunków umowy o kredyt frankowy i poinformować konsumenta o konsekwencjach jej unieważnienia.

  W ostatnich latach rynek mieszkaniowy w Polsce był stabilny - podaje TVN24 Biznes. Wraz ze wzrostem cen nieruchomości rosły też wynagrodzenia. Wiele zmieniło się jednak w drugim kwartale 2020 roku. Jak wygląda obecna sytuacja z dostępnością mieszkań?

  Pojawiły się pogłoski, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Gdy to nastąpi nie tylko wzrosną raty kredytów hipotecznych, ale również spadnie zdolność kredytowa. Czy jest to już przesądzone? Jak obliczyć, o ile może wzrosnąć rata kredytu? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ekonomistkę Katarzynę Iwanoską.

  Polacy chętniej sięgają po kredyty hipoteczne. W 2017 roku banki udzieliły ich na łączną sumę 40 mld zł. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekonomistę Marcina Iwucia, aby zapytać, skąd wziął się popyt na kredyty hipoteczne, jak wybrać właściwy dla siebie i czy przy jego wyborze warto korzystać z pośredników.

  Parlament uchwalił ustawę o kredytach hipotecznych. Jakie rozwiązania przewiduje? W jakiej walucie będziemy mogli brać kredyty, jeśli zarabiamy w polskiej walucie? Do czego zostały zobowiązane banki? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dziennikarka TVN24 BiS Katarzyna Karpa-Świderek.

  Gościem Dzień Dobry TVN był dziennikarz Paweł Blajer, który wyjaśnił, jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym roku. Czy zwiększą się płace minimalne? Co zmieni się z podatkiem bankowym? I czy osoby zatrudnione na umowę zlecenie będą musiały opłacać składki ZUS?

  Umowa o dzieło jest coraz częstszą formą zatrudnienia. Na szczęście, osoby zatrudnione na umowę śmieciową nie są już wykluczone z ubiegania się o kredyt hipoteczny. By go dostać, trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. Jakie? Zapytaliśmy o to naszego eksperta Marcina Iwucia, ekonomistę.

  Czy wystarczy mi na kolejną ratę? Z czego muszę zrezygnować? Jak zmieni się mój komfort życia? Z takimi pytaniami borykają się młodzi ludzie, którzy żyją z kredytem hipotecznym. Jaką motywację ma człowiek decydując się na spłatę kredyru przez 30 lat? Co się wówczas dzieje z psychiką ludzką? Jakie to uczucie, kiedy trzeba poprosić rodziców o pomoc? O tym, jak żyć z kredytem hipotecznym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: dziennikarz Andrzej Mandel, który spłaca kredyt oraz psychoterapeuta Robert Rutkowski.

  A we wtorek w Dzień Dobry TVN: przedstawiamy ludzi, którzy musieli znaleźć odpowiedź na temat swojej prawdziwej tożsamości. Wzbudzamy również emocje: jak na zdrowie fizyczne i psychiczne wpływa ”życie na kredycie"? Bądźcie z nami we wtorek o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.