Newsy

Brian Laudrie przed samobójstwem przyznał się do zabicia Gabby Petito

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
Brian Laundrie przyznał się do zabicia swojej dziewczyny

Brian Laundrie tuż przed śmiercią wyznał na kartkach pamiętnika, że to on zamordował swoją partnerkę i blogerkę, Gabby Petito. Taką informację przekazało Federalne Biuro Śledcze. Mężczyzna popełnił samobójstwo, a jego szczątki znaleziono w październiku w środkowej części Florydy.

Brian Laundrie przyznał się do zabicia Gabby Petito

Brian Laundrie przed samobójczą śmiercią przyznał się w notatniku do zamordowania swojej partnerki, Gabby Petito - poinformowało w piątek 21.01 Federalne Biuro Śledcze. FBI nie przekazało konkretnych zapisów z pamiętnika mężczyzny.

- Wszystkie logiczne działania w tym śledztwie zostały zakończone - powiedział agent specjalny FBI w Denver Michael Schneider. - Dochodzenie nie wykazało żadnych innych osób niż Brian Laundrie bezpośrednio zaangażowanych w tragiczną śmierć Gabby Petito - dodał.

Sprawa młodych Amerykanów odbiła się szerokim echem w USA i na świecie. W lipcu zeszłego roku wyruszyli z nowojorskiego Long Island w podróż po kraju i dokumentowali jej przebieg w mediach społecznościowych. W jej trakcie, jak wynika z odnalezionych dowodów, doszło między nimi do nieporozumień. Policja udostępniła m.in. nagranie z kamery ukazującej kłótnię pary na krótko przed zaginięciem kobiety.

Uwaga na oszustów

Oszustwa w sklepach internetowych
Oszustwa w sklepach internetowychDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zagadkowa śmierć Gabby Petito

Brian Laundrie wrócił 1 września do domu swoich rodziców w North Port na Florydzie samochodem, którym razem podróżowali. Nie było z nim narzeczonej. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu. Wkrótce potem 23-latek zniknął bez śladu.

22-letnią Gabby Petito ostatni raz widziano żywą 26 sierpnia. Jej ciało znaleziono 19 września w pobliżu kempingu Spread Creek na obrzeżach Parku Narodowego Grand Teton, w stanie Wyoming. Lekarze stwierdzili, że została uduszona trzy tygodnie wcześniej.

Później zniknął Laundrie, a jego szczątki znaleziono w październiku na bagnach w środkowej części Florydy. Przy nich znajdował się także plecak, notatnik i rewolwer. Lekarze sądowi ustalili, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Więcej na ten temat na TVN 24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

Pozostałe wiadomości