Newsy

66-latka zakopała w ogrodzie żywe szczeniaki. Grozi jej więzienie

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
mazowiecka.policja.gov.pl
Szczenięta

Cztery żywe szczeniaki zakopała na swojej posesji 66-letnia mieszkanka Baboszewa (woj. mazowieckie). Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Czy tłumaczyła swój czyn?

Baboszewo. 66-latka zakopała żywe psy

Do okrutnego zdarzenia doszło w poniedziałek 4 lipca. Jak przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, "dyżurny płońskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że jedna z mieszkanek Baboszewa na swojej posesji zakopała cztery szczeniaki". Na miejsce przybyli funkcjonariusze oraz technik kryminalistyki.

Właścicielka psiaków w rozmowie z mundurowymi nie wypierała się czynu, którego dokonała, a wręcz przeciwnie - wyjaśniła, że zrobiła to, ponieważ nowonarodzone szczenięta były martwe. 66-latka wskazała miejsce, w którym "pochowała" psy. Po odkryciu wierzchniej warstwy ziemi technik kryminalistyki znalazł szczenięta. Pomimo spędzenia wielu godzin pod ziemią, zwierzęta przeżyły. Wyziębione i głodne wraz ze swoją matką trafiły do weterynarza.

Zobacz wideo: Zwierzęta

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Jak czytamy na stronie mazowiecka.policja.gov.pl, z relacji świadków wynika, że suczka próbowała odkopać swoje skomlące szczenięta. Wówczas 66-latka przysypała zakopane psy dodatkową warstwą ziemi, po czym polała wodą i przykryła deską.

Mazowieckie. Zakopała żywe szczeniaki w ogródku

Właścicielka zwierząt została została zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania zabicia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Po tym wydarzeniu KPP w Płońsku wystosowała apel.

Przypominamy, że zgodnie z art. 1.1 Ustawy o ochronie zwierząt: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę". Jeżeli jesteś świadkiem lub posiadasz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom nie bądź obojętny i zareaguj!

Zobacz wideo: Relacjonuje wojnę w Ukrainie i ratuje bezdomne psy

Relacjonuje wojnę w Ukrainie i ratuje bezdomne psy
Relacjonuje wojnę w Ukrainie i ratuje bezdomne psy Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Agostina Schenone/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości