Newsy

Niemowlę utonęło w wannie. Do tragedii doprowadziło nieodpowiedzialne zachowanie ojca

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet/ABC.net.au/The Sun
kąpane niemowlę

Mężczyzna zostawił swoją 9-miesięczną córeczkę w wannie wypełnionej wodą i wyszedł zapalić papierosa. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do tego, że dziewczynka się utopiła. Postawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i właśnie usłyszał wyrok. Na jak długo trafi do więzienia?

9-miesięczna dziewczynka utonęła w wannie. Jak doszło do tej tragedii?

Tragedia miała miejsce 2 kwietnia 2021 roku w Hervey Bay w Australii. 27-letni Daniel James Gallagher kąpał swoją dziewięciomiesięczną córkę. W pewnym monecie mężczyzna wyszedł na papierosa. Malutka Leah zostawiona bez nadzoru utopiła się w domowej wannie.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Mężczyzna w czasie rozprawy sądowej tłumaczył, że wyszedł z łazienki, aby naprawić drobną usterkę elektryczną na zewnątrz domu. Następnie zapalił papierosa i zaczął przeglądać w telefonie media społecznościowe. Kiedy po kilkunastu minutach wrócił do łazienki, zobaczył, że jego córka jest nieprzytomna i unosi się w wannie pełnej wody. Gallagher wezwał służby, próbował reanimować dziecko, niestety było już za późno.

Jak podaje australijski serwis ABC News nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna miał zostawić swoja córką w wodzie bez nadzoru.

Co grozi za nieumyślne spowodowanie śmierci?

Prokurator Chris Cook nie miał żadnych wątpliwości, że winny tej tragedii jest ojciec dziewczynki. - To więcej niż nieuwaga. Jego działania spowodowały śmierć, która była całkowicie do uniknięcia – mówił w sądzie prokurator. Nieodpowiedzialny ojciec, który przyznał się do winy, 20 lipca 2022 roku usłyszał wyrok.

Sąd Najwyższy w Brisbane za nieumyślne spowodowanie śmierci skazał mężczyznę na 15 miesięcy więzienia. Jednak w razie kolejnego przewinienia trafi do więzienia na 5 lat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet/ABC.net.au/The Sun

Źródło zdjęcia głównego: ljubaphoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości