Rak żołądka jest piątym najczęściej wykrywanym nowotworem na świecie. Długo nie daje objawów, a jeśli już się pojawią, to są na tyle niespecyficzne, że rzadko łączy się je z chorobą onkologiczną. Tymczasem, jest prosty sposób, aby uchronić się przed schorzeniem. Jaki?
Mimo że mamy końcówkę października, to w najbliższych dniach pogoda zrobi się iście wiosenna. Termometry w wielu miejscach Polski pokażą nawet 20 stopni Celsjusza. Co jeszcze szykuje nam aura w najbliższych dniach?
Polscy i ukraińscy specjaliści odnaleźli szczątki Polaków w "zbiorowym dole". Znaleziono je w byłej miejscowości Puźniki. Michał Dworczyk podał, że w 1945 roku złożono tam ciała pomordowanych mieszkańców wsi.
W czwartek, 26 października Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące suplementu dla mężczyzn, który stosowany jest jako preparat na potencję.
Huragan Otis piątej kategorii przeszedł przez zachodnie wybrzeże Meksyku i zniszczył kurort Acapulco. W jednym z tamtejszych hoteli przebywa obecnie 48-osobowa grupa Polaków - dzieci i dorosłych.
W ten weekend będzie miała miejsce zmiana czasu. Unia Europejska planowała odejść od tej praktyki, ale projekt stanął w miejscu. Przeprowadzono sondaż, z którego wynika, że za przestawianiem zegarków dwa razy w roku jest zaledwie jedna piąta ankietowanych.