Nasze akcje

Akcja TVN "Pomagajmy sobie" trwa. Jak wygląda praca restauracji zaangażowanych w projekt?

Nasze akcje

W ramach akcji TVN "Pomagajmy sobie" specjalną pomoc otrzymują osoby potrzebujące oraz restauracje, które najbardziej ucierpiały finansowo w trakcie pandemii koronawirusa. Jak to wygląda w praktyce? W Dzień Dobry TVN zrelacjonował to Piotrek Wojtasik.

Na czym polega akcja TVN "Pomagajmy sobie"?

12 grudnia na kanale TVN bezpośrednio po głównym wydaniu "Faktów" wyemitowany został specjalny blok reklamowy. Wpływy z jego emisji, które zostały obliczone na podstawie wyników oglądalności, zostaną w całości przekazane na pomoc dla potrzebujących, czyli osób, które potrzebują wsparcia w postaci ciepłego posiłku, a także branży restauracyjnej, która mierzy się z trudnościami w związku z drugą falą pandemii. Wspierane przez TVN restauracje przez 11 dni (od 14 do 24 grudnia) przygotowują 50 posiłków na wynos, a Banki Żywności wskazują Organizacje Porządku Publicznego, które najbardziej potrzebują pomocy.

TVN "Pomagajmy sobie" w praktyce

Aby sprawdzić, jak ta pomoc wygląda w rzeczywistości, Piotr Wojtasik udał się do jednej z restauracji w Ciechanowie, która została wybrana przez Organizacje Porządku Publicznego do udziału w akcji. Jak wyglądał ten proces?

- Zgłosiliśmy się po tym, jak w telewizji zobaczyliśmy reklamę i informację o tej akcji. Przystąpiliśmy, złożyliśmy dokumenty i zostaliśmy wytypowani, jako restauracja, która ma wziąć udział w akcji "Pomagajmy sobie" - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN pani Ola, właścicielka restauracji.

Odwiedzony przez reportera lokal ma już rozpiskę dań do 26 grudnia. Każdego dnia 50 posiłków z ich listy jest rozwożonych po Ciechanowie i okolicach. Dzisiaj pracownicy tej restauracji przygotowywali krupnik, ziemniaki puree, udka z kurczaka oraz zasmażaną marchewkę z groszkiem. Dlaczego chcieli wziąć udział w akcji?

- Dlatego, żebyśmy mogli się spotkać, żebyśmy się mogli uśmiechać i żebyśmy mieli co robić. Żeby było po co wyjść z domu , bo tak naprawdę restauracje zostały zamknięte i wiele z osób pracujących na kuchniach nie miało powodu, by wychodzić - dodała pani Ola.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości