Żel aloesowy w pielęgnacji włosów. Dlaczego warto po niego sięgać?

Liście aloesu i wyciśnięty z nich sok na drewnianej łyżce.
Żel aloesowy w pielęgnacji włosów
Źródło: mescioglu/Getty Images
Żel aloesowy doskonale sprawdza się jako balsam do ciała czy składnik domowych maseczek do twarzy, ale warto wykorzystać go także w codziennej pielęgnacji włosów. Naturalny preparat z powodzeniem zastąpić może nawilżającą odżywkę, a nawet ulubioną wcierkę do skóry głowy. Jakie korzyści przynosi jego stosowanie?

Żel aloesowy na włosy - jak działa?

Suche i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. W jego rozwiązaniu pomocne mogą okazać się odpowiednio dobrane szampony, odżywki i maski, ale także kosmetyki stworzone z myślą o kompleksowej pielęgnacji całego ciała. Żel aloesowy jest tego najlepszym przykładem.

Pielęgnacja skóry i włosów

DD_20211112_Wlosy_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Pozyskiwany z roślinnego miąższu preparat pomaga skutecznie uporać się łupieżem, swędzeniem skóry głowy czy przesuszeniem kosmyków. Poleca się go także osobom narzekającym na nadmierne wypadanie włosów. To jednak niejedyne zalety niepozornego produktu kosmetycznego. Z uwagi na silne właściwości nawilżające, żel aloesowy świetnie sprawdza się jako serum na zniszczone końcówki. Wiele kobiet wykorzystuje go także jako podkład do zabiegu olejowania, utrzymujący nawodnienie w łuskach włosów.

Żel aloesowy w pielęgnacji włosów - jak stosować?

Aloes należy do rodziny sukulentów liściowych, które z łatwością można uprawiać w domowym zaciszu. Ekstrakt pochodzący z rośliny to prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych. Pozyskiwany z niego żel ma konsystencję galaretki, dlatego nie spływa z włosów tuż po aplikacji. Można stosować go jako dodatek do domowych kosmetyków, ale i samodzielny produkt pielęgnacyjny.

Żel aloesowy sprawdzi się jako nawilżająca maska, aplikowana na włosy tuż po ich umyciu. Kosmetyk pozostawi je gładkie, błyszczące i miękkie w dotyku, pozwoli też uniknąć problemów z rozczesywaniem pasm czy ich elektryzowaniem. Naturalny preparat warto też wykorzystać jako odżywiające końcówki serum, a nawet wcierkę przywracającą skórze głowy odpowiednie pH i stymulującą porost włosów. W obu przypadkach nie należy przesadzać z ilością preparatu. Nakładanie specyfiku na skalp warto połączyć z delikatnym, relaksującym masażem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości