Włosy

Jak zrobić wianek komunijny z prawdziwych kwiatów? "Im subtelniejszy i delikatniejszy, tym dziecko wygląda ładniej"

Włosy

Nadchodzi czas pierwszych komunii świętych. To niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i pierwsza tak ważna uroczystość dla dziecka. Niejednokrotnie rodzicom sen spędza z powiek jednak strój pociechy. O ile z chłopcami sprawa jest prostsza, dziewczynki często chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można to osiągnąć, własnoręcznie robiąc wianek. Zobacz, jakie to proste.

Wianek komunijny - jak go zrobić

Dopełnieniem każdego stroju komunijnego dla dziewczynki jest wianek. Ta ozdoba z żywych kwiatów i roślin będzie pasowała zarówno do alby, jak i sukienki. Trzeba jednak wiedzieć, jak go wykonać. Podpowie nam to florysta, Hubert Lemański. Co zatem jest potrzebne do zrobienia wianka domowym sposobem?

  • grubszy sznurek,
  • cienka nić,
  • narzędzia do cięcia lub ewentualnie drut,
  • rośliny.

- Warto wiedzieć, że niektóre rośliny nam szybko zwiędną, inne brzydko pachną, a inne mogą uczulić. Już wkrótce pojawią się konwalie, ale należy z nimi uważać, bo są roślinami trującymi. Hiacynt często uczula. Popularny bukszpan doskonale nadaje się do tworzenia wianków, jednak brzydko pachnie. Warto wybrać gipsówkę, która jest świetna do wianków. Storczyki drobnokwiatowe również. Bardzo modnym rozwiązaniem może być oliwka i popularny bluszcz, który doskonale wypełni nam cały wianek - doradzał w Dzień Dobry TVN Hubert Lemański.

Jak zrobić wianek z prawdziwych kwiatów?

Stylowy wianek można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy wykorzystuje obecność sznurków. Aby zacząć go wić, należy do grubszego sznurka przywiązać cienką nić, którą będziemy oplatać całą formę. Następnie warto pociąć rośliny na małe kawałki, z racji tego, że wianek powinien być delikatny . Potem trzeba złożyć malutkie bukieciki, przykładać je do sznurka i solidnie oplatać. Taki sposób jest jednak dosyć trudny.

- Po co się tak męczyć, jak możemy wykonać wianek na drucie. (...) Warto pamiętać, że drucik możemy troszkę lżej przyciskać, aby nie poprzecinał nam tych roślin - mówił florysta w naszym programie.

Ekspert dokleił do wianka koronkę po zrobieniu całego korpusu. Doradził także, że jeżeli dla kogoś wykonanie wianka na sznurku bądź drucie jest zbyt trudne, może wykorzystać do tego opaskę dziecięcą. A jak przechowywać taki wianek?

- Wianek najlepiej wykonać dzień wcześniej po południu i przechowywać go w lodówce . Poprawnie zrobiony i przechowywany może wytrzymać nawet 5-6 dni. Pamiętajmy, że wianek im subtelniejszy i delikatniejszy, tym dziecko wygląda ładniej - dodał Hubert Lemański.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Izolda Sanetra

Pozostałe wiadomości