Włosy

Świąteczne fryzury na ostatnią chwilę. Zobacz, jak je zrobić

Włosy

Autor:
Sabina
Zięba
Fryzury na wigilijną kolację

Podczas świątecznego zamieszania często skupiamy się na porządkach, daniach i zadbaniu o członków rodziny, siebie pozostawiając na koniec. Jak wtedy sprawić, by wyglądać olśniewająco szykując się zaledwie kilka minut? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka fryzur Aga Koper, która pokazała, jak szybko i efektownie ułożyć włosy.

Sposób na nieświeże włosy

Kończymy gotować wigilijne potrawy i zostało już niewiele czasu do przyjścia gości, a nie zdążyłyśmy umyć i przygotować włosów. Co wtedy? Otóż do tego, aby szybko nadać im objętości i blasku, potrzebny jest suchy szampon. To świetny produkt, który jednak nie powinien być stosowany codziennie, ponieważ skóra głowy lubi być czysta i nawilżona. Ma jednak wiele zalet - zabiera sebum, neutralizuje zapachy (to bardzo pomocne, kiedy np. stoimy w kuchni smażąc ryby, a włosy przesiąkły ich zapachem), a także nadaje objętość i sprawia, że fryzury są łatwiejsze do opanowania.

- To jest coś, co każda kobieta powinna mieć - stwierdziła w Dzień Dobry TVN nasza prowadząca Paulina Karpiel-Bułecka.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Szybkie i proste fryzury na święta

W naszym programie stylistka fryzur doradziła, że gdy mamy mało czasu na wykonanie efektownego uczesania, warto narzucić na głowę opaski, klamry lub kokardy, które nadadzą naszej stylizacji szczypty elegancji. Nadmieniła, że wśród fryzur na szybko świetnie sprawdzą się także niskie i luźne upięcia.

- Są teraz czasy takie, że im mniej te włosy są wyczesane, im bardziej są naturalne, tym lepiej. Zwróćcie uwagę, że nawet na wielkich balach nie ma już tych takich sztywnych upięć - mówiła Aga Koper.

Świetnym pomysłem są również luźne warkocze. Kiedy nie umiemy zaplatać w nie włosów, wystarczy zawiązywać pasma ze sobą jak sznurówki - wytworzy nam się wówczas ciekawy i oryginalny splot. Jak to zrobić? Sprawdźcie w naszym wideo.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości