Włosy

Pumpkin spice - najmodniejszy kolor włosów na jesień

Włosy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Koloryzacja pumpkin spice

Jak utrwalić dyniowy aromat nie tylko w kuchni? W tym sezonie można łatwo przenieść go na swoje włosy, wykorzystując do tego koloryzację pumpkin spice. Jak prezentuje się ten efekt? Komu najbardziej pasuje? Zapoznaj się z naszymi inspiracjami i sama wybierz, jak chcesz go wykonać.

Najmodniejsze włosy na jesień 2021

Nie od dziś wiadomo, że dynia to jedno z najważniejszych jesiennych warzyw. Inspiruje kucharzy do wymyślania rozmaitych dań, cukierników - do tworzenia nowych wypieków, a fryzjerów i stylistów? Do komponowania nowych, modnych koloryzacji z dynią w roli głównej.

Jednym z przykładów dyniowych inspiracji tego sezonu są włosy pumpkin spice - czyli w kolorze dyniowym. Głównym założeniem tej stylizacji jest farbowanie włosów na odcień dyniowy, jednocześnie pozostawiając blond pasma przy samej twarzy. Na temat koloryzacji pojawiło się jednak wiele ciekawych wariacji.

Zobacz video: SOS dla włosów

SOS dla włosów
SOS dla włosów Źródło: Dzień Dobry TVN

Włosy pumpkin spice

Nazwa koloryzacji pochodzi od amerykańskiej, korzennej przyprawy, która zawiera między innymi cynamon, gałkę muszkatołową i dynię. Zupełnie zmienia ona smak kaw, ciast i deserów, dodając im aromatu, a także pięknego odcienia. Przyprawa zainspirowała też fryzjerów do stworzenia jesiennych koloryzacji.

Pumpkin spice najlepiej wychodzi na blond lub rozjaśnianych włosach, ponieważ rudopomarańczowy kolor jest wtedy najlepiej widoczny. Specjaliści radzą, by koloryzację tę wykonywać w profesjonalnych gabinetach, ponieważ wymaga połączenia dwóch różnych farb, co może być trudne do wykonania w domowym zaciszu. Włosy będą pasować szczególnie osobom o jasnej karnacji i delikatnej urodzie, ożywiając nieco ich twarz.

Włosy pumpkin spice - inspiracje

Klasyczną wersją włosów pumpkin spice są pojawiające się wokół twarzy blond pasma, wyraźnie oddzielone od reszty intensywnie pomarańczowo-dyniowych włosów.

Panie często decydują się jednak na wplecenie rudych pasm w inny kolor, nadając tym samym koloryzacji jesienny charakter.

Często zamiast blond pasm przy twarzy decydują się na inny, nieco jaśniejszy odcień pomarańczowego, który nie odcina się od pozostałej części włosów aż tak wyraźnie.

Panie, które obawiają się tak mocnego koloru, wybierają jego bardziej stonowane, chłodniejsze wersje.

Pojawiają się też globalne koloryzacje, które zachwycają jednolitym, dyniowym kolorem.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: VÕctor Carlos Aldea Garcia / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości