Włosy

Mężczyźni z długimi włosami? "Są pewni siebie i charyzmatyczni". Podpowiadamy, jak je stylizować

Włosy

Aktualizacja:

Przekorne, oryginalne, seksowne, niesztampowe - długie włosy u mężczyzn. Po latach strzyżenia "tylko na krótko" panowie otwierają się na nowe trendy i coraz bardziej przykładają wagę do swojego wyglądu. Wzorem piłkarza Grzegorza Krychowiaka zapuszczają włosy i eksperymentują z fryzurami. Jak o nie dbać, układać i spinać - radzi stylista Łukasz Urbański.

Długie włosy u mężczyzn

Jak podkreśla stylista Łukasz Urbański, według badań mężczyźni z długimi włosami są pewni siebie i charyzmatyczni. Niestety, w naszym społeczeństwie wciąż panuje "monotrend" na krótkie i bardzo krótkie fryzury. Te dłuższe uważane są za "niemęskie" - to bardzo krzywdzący stereotyp. Nasza scheda kulturowa dowodzi wszak czegoś zupełnie innego. Pamiętacie biblijnego Samsona? Zapuszczane włosy były dla niego źródłem siły i witalności. A średniowieczni władcy? Przez całe wieki długie fryzury uchodziły za wyznacznik mocy i wysokiego statusu. Wspomnijmy jeszcze o wikingach, którzy niedawno podbili świat seriali i filmów. To między innymi dzięki ich popularności mężczyźni znowu zaczęli się przekonywać do zapuszczania włosów. Poza tym, pamiętajmy: nie warto przejmować się opinią innych.

- U nas w Polsce jest jeszcze niestety tak, że jak facet, to w krótkich włosach - zaznacza Łukasz Urbański, choć ma nadzieję, że ten trend i u nas ulegnie zmianie. Zresztą, bądź co bądź spory "wkład" do ich popularności może też mieć pandemia i zamknięcie salonów fryzjerskich.

- Moja rada jest taka: obciąć sobie włosy, na początku, tylko po bokach i zapuścić sobie górę. Od momentu, kiedy będzie 5-6 cm dłuższa niż reszta, nie obcinać włosów - mówi stylista.

Najbardziej modne fryzury dla mężczyzn

Mamy wiele możliwości stylizacji - ogranicza nas tylko wyobraźnia.

- Podstawa jest taka: u faceta włosy nie mogą być przestylizowane - podkreśla Łukasz. Proponuje m.in. noszenie włosów luźno rozpuszczonych i "założonych" za uszy.

- Bardzo modne są też koczki - zauważa - bardzo podobne do tych, które robią sobie kobiety, ale powinien być bardziej niechlujny.

Jak dbać o długie włosy? Zwykło się uważać, że mężczyźni mają z ich pielęgnacją nieco "na bakier".

- Przede wszystkim mitem jest to, że trzeba co jakiś czas do fryzjera przy obcinaniu włosów. To nie zda egzaminu. Nawet jeśli ktoś chodzi raz na 3 miesiące i obcina o centymetr, to standardowo średnio u człowieka włosy rosną o centymetr. Tym samym skracamy sobie czas zapuszczania o kilka miesięcy - podsumowuje Łukasz Urbański, dodając, że równie ważne jest korzystanie z dobrych odżywek. Może więc słowa eksperta okażą się wystarczającą zachętą, by fryzurę jednak zapuścić?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Aleksandra schudła 62,5 kg bez efektu jojo. "W tej historii każdy gram ma znaczenie"

Pielęgnacja cery według naszych mam. Czego możemy się od nich nauczyć?

Aby być piękną, nie musisz robić wiele. "Jesteśmy zmęczeni sztucznie wykreowanymi ideałami"

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości