Działanie termoliftingu, zwanego też nieinwazyjnym liftingiem, polega na wykorzystaniu fal radiowych, które docierają w głębokie warstwy skóry, a następnie podgrzewają ją. Skutkuje to rozpoczęciem procesów naprawczych i produkcją kolagenu. Najczęściej wykonywany jest termolifting twarzy.
Efekty termoliftingu są porównywalne do tych osiąganych za sprawą zabiegów chirurgicznych. Zabieg może być przeprowadzony na skórze twarzy, dekoltu, ramion, pośladków lub brzucha. Skutkiem terapii jest rozpoczęcie procesów regeneracyjnych w skórze i stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Przekłada się to na poprawę kondycji skóry, jej ujędrnienie, uelastycznienie, spłycenie zmarszczek i wymodelowanie owalu twarzy. Termolifting poprawia również krążenie krwi i limfy, sprawia, że skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona.
Termolifting twarzy
Najczęściej zabieg bezinwazyjnego liftingu wykonywany jest na skórze twarzy. Procedura polecana jest zwłaszcza osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry – utratę jędrności, sprężystości i wiotkość, pogorszenie się owalu twarzy, pierwsze zmarszczki. Zabieg znacznie poprawia kondycję skóry, nadaje jej jędrność i elastyczność, zmniejsza zmarszczki oraz poprawia kształt twarzy. To doskonały sposób na usunięcie cieni pod oczami, kurzych łapek czy podniesienie opadających powiek. Termolifting sprawdza się przy podnoszeniu policzków, podbródka i brwi, pomaga zmniejszyć widoczność blizn i zmian skórnych różnego rodzaju. Metoda ta jest skuteczna także w przypadku nadpotliwości, gdyż reguluje aktywność gruczołów potowych. Zabieg wykonywany przy użyciu fal radiowych odmładza, powstrzymuje procesy starzenia się skóry, dodaje witalności i nadaje piękny wygląd, a przy tym jest bezpieczny i mało inwazyjny. Efekty terapii utrzymują się przez lata, a pierwsze rezultaty widoczne są już po jednej sesji. Aby uzyskać zadowalające wyniki, warto jednak przeprowadzić cały cykl zabiegów. Ilość sesji jest dobierana indywidualnie, w zależności od kondycji skóry i problemów – zazwyczaj przeprowadza się od 6 do 12 zabiegów.
Termolifting twarzy jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta.
Termolifting brzucha
Lifting bez użycia skalpela wykonywany na skórze brzucha nie tylko poprawia jej napięcie, lecz także pomaga modelować sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową. O termoliftingu brzucha warto pomyśleć, jeśli problemem jest cellulit, rozstępy lub zwiotczenie skóry. Często z zabiegu korzystają kobiety po porodach, dietach odchudzających, które chcą przywrócić piękny kształt sylwetki i poprawić wygląd brzucha. W ten sam sposób można zadziałać na skórę pośladków czy ramion.
Termolifting RF – na czym polega?
Termolifting to zabieg z wykorzystaniem fal radiowych, które docierają w głąb skóry i tam rozpoczynają procesy naprawcze. Jest to możliwe dzięki wytworzeniu ciepła w tkankach. Zainicjowane procesy to przede wszystkim rozpoczęcie produkcji kolagenu i elastyny. Następuje również przebudowa uszkodzonych włókien kolagenowych. Terapia jest bezpieczna, nie powoduje uszkodzeń naskórka ani nie wpływa na barwnik skóry (melaninę), dzięki czemu nie powstają przebarwienia. Procedurę można zastosować w przypadku każdego fototypu skóry, o każdej porze roku. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia, jest całkowicie bezbolesny, komfortowy i szybki, a pacjenci od razu mogą wrócić do codziennych zajęć. Często łączy się terapię z nakłuwaniem skóry mikroigłami.
Termolifting: skutki uboczne i przeciwwskazania
Termolifting może wywoływać skutki uboczne, nie są one jednak poważne i ustępują samoczynnie po krótkim czasie. Do najczęstszych następstw zabiegu należy zaczerwienienie skóry, obrzęk lub miejscowy ból. Niezmiernie rzadko zdarzają się oparzenia i przebarwienia. Większość efektów ubocznych znika w ciągu kilku godzin, czasem kilku dni.
Choć lifting bez skalpela jest bezpieczny, nie każdy może się na niego zdecydować, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania. Do najważniejszych z nich zalicza się okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe, otwarte rany, stany zapalne, nieuregulowane nadciśnienie, cukrzycę oraz nadczynność tarczycy. Zabiegi z użycie fal radiowych nie są wykonywane u osób z rozrusznikiem serca lub implantami. Pacjent planujący termolifting powinien poinformować o wcześniejszych zabiegach, takich jak botoks, zabieg złotych nici lub z wykorzystaniem innych wypełniaczy. Od momentu wykonania niektórych zabiegów do przeprowadzenia termoliftingu musi upłynąć kilka tygodni.
Termolifting: wskazania
Zabieg wykonuje się w celu poprawienia napięcia skóry, zwiększenia elastyczności, spłycenia zmarszczek i poprawy owalu twarzy. To terapia przeciwstarzeniowa, poprawiająca sylwetkę po porodzie, redukująca cellulit i rozstępy. Może być wykonywana na twarzy, brzuchu, pośladkach, ramionach i udach.
Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nawet odrobina pozostawiona na noc może powodować stany zapalne. Jak poprawnie zmyć SPF?
- Chłodzenie twarzy w upały - czym najlepiej to robić? Lista sprawdzonych sposobów
- Te proste techniki pozwolą ci zachować piękny dekolt. "To przy okazji również bardzo odprężające"
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: StockPlanets/GettyImages