Chłodzenie twarzy: żelowa maseczka na oczy i roller
Aby żelowa maseczka przyniosła ukojenie zmęczonej upałem twarzy, należy włożyć ją wcześniej na kilka minut do zamrażalnika. Chłodzenie najlepiej przeprowadzać w pozycji leżącej. Dzięki temu możliwe jest nie tylko upragnione ochłodzenie, ale też relaks i odpoczynek. Poza tym maseczka wtedy się nie zsuwa.
Uroda
Roller z kamienia również powinien wcześniej trafić do zamrażalnika. Te wykonane z jadeitu dłużej utrzymują niską temperaturę, dzięki czemu można schłodzić i delikatnie wymasować całą twarz. Obie opcje poprawiają krążenie i zmniejszają ewentualne opuchlizny w okolicy oczu.
Chłodzenie twarzy: kostki chłodzące
Lód sprawdza się nie tylko w obniżaniu temperatury napojów. Kostkami lodu wykonamy też przyjemny, poprawiający krążenie krwi i zmniejszający wszelkie opuchlizny masaż twarzy. Do wody przed mrożeniem można dodać różne olejki. Wystarczy włożyć kostkę w chusteczkę, wygodnie usiąść lub się położyć i delikatnie chłodzić twarz, przesuwając po niej kostką od dołu do góry.
Sprawdź przepisy na domowe kostki masująco - chłodzące.
Chłodzenie twarzy: ręcznik chłodzący
Ręcznik chłodzący najczęściej stosowany jest przez osoby uprawiające różne sporty. Jednak jego właściwości mogą być wykorzystane przez wszystkich, zwłaszcza w trakcie upałów. Materiały, z których produkowane są tego typu ręczniki, na dłużej zatrzymują wodę. Wystarczy więc tylko lekko go zmoczyć i cieszyć się chłodnym, przynoszącym ulgę kawałkiem materiału. Najlepiej sprawdza się umieszczony na twarzy lub karku.
Chłodzenie twarzy: mgiełka
Mgiełki do twarzy i ciała o właściwościach chłodzących i nawilżających to coś, co latem każdy z nas powinien mieć przy sobie, bez względu na temperaturę i miejsce pobytu. Spoconą, przegrzaną twarz, szyję czy ramiona można spryskać w dowolnym momencie. Efektem jest nie tylko uczucie ulgi i choćby chwilowe ukojenie, ale też nawilżenie często wystawianej na słońce skóry.
Chłodzenie twarzy: wiatraki
Sposobu działania tych urządzeń raczej nikomu nie trzeba wyjaśniać. W upalne dni każdy podmuch wiatru jest mile widziany. Wiatrak ustawiony na biurku może poprawić komfort pracy w upały, a w sypialni – ułatwić zaśnięcie.
Chłodzenie twarzy: wachlarz
Wdzięczna, tradycyjna metoda chłodzenia twarzy. Wachlarz jest niezastąpiony w trakcie przemieszczania się po gorącym mieście czy podróży pojazdem bez działającej klimatyzacji. Poza tym można wybrać sobie różne wzory i kolory, dlatego często stanowi piękny, funkcjonalny dodatek do letniej stylizacji.
Chłodzenie twarzy: poduszka chłodząca
Dobrym rozwiązaniem dla osób, które w trakcie upałów mają problemy z zasypianiem, są poduszki chłodzące, np. takie napełniane wodą, żelem chłodzącym lub wentylowane. Chłodzenie nią twarzy ułatwia zaśnięcie w trakcie gorących nocy.
Zobacz też:
- Nie taka klimatyzacja straszna. Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie?
- Co warto pić w czasie upałów? Sprawdź też, jakich napojów unikać
- Upał w aucie może zabić w 10 minut! Nie zostawiaj tam dzieci i zwierząt
Autor: Diana Ryściuk
Źródło zdjęcia głównego: skynesher/Getty Images