Moda i Uroda

Regeneracja skóry twarzy po lecie. Na jakie zabiegi powinniśmy się zdecydować?

Moda i Uroda

Autor:
Michalina
Kobla
Regeneracja skóry twarzy po lecie
Regeneracja skóry twarzy po lecieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Do jesieni przygotowujemy się na wielu różnych płaszczyznach - przestawiamy swój zegar biologiczny, kupujemy wyprawkę i spisujemy nowe postanowienia. Zapominamy przy tym często o naszej skórze, która po wakacjach wymaga szczególnej pielęgnacji. Co możemy zrobić, aby w nową porę roku wkroczyć ze zdrową, rozświetloną cerą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Wypler, specjalista medycyny estetycznej.

Regeneracja skóry po wakacjach

Temperatura i promienie UV nie są naszej skórze obojętne. Dlatego po powrocie z wakacji, nawet jeśli na urlop do ciepłych krajów wybraliśmy się wczesną jesienią, warto zajrzeć do salonu kosmetycznego. Jakie zabiegi poleca specjalistka?

- Kiedy skóra jest jeszcze opalona (...) fajnie jest ją odświeżyć peelingami, delikatnymi zabiegami stosowanymi w domu, np. peelingami enzymatycznymi - mówiła w Dzień Dobry TVN Joanna Wypler. Specjalistka medycyny estetycznej zaznaczyła, że wspomniane produkty znajdziemy w drogeriach i aptekach, jednak warto wybrać się również do salonu, aby zasięgnąć rady dotyczącej dalszych zabiegów.

- Specjalista najpierw nam zdejmie zrogowaciały, martwy naskórek za pomocą peelingu. Nałoży substancje chemiczne, które rozpuszczają zrogowaciały naskórek i wtedy przygotuje skórę na to, aby przyjęła jak najwięcej substancji aktywnych, które ją nawodnią, bo ona od słońca też się wysusza - mówiła specjalistka. Podkreślała, że tego typu zabieg ma o wiele silniejsze działanie niż domowy peeling.

- Są też peelingi laserowe, bardzo mocne, bardzo głębokie, gdzie możemy złuszczyć naskórek aż do skóry właściwej i przy okazji ją zregenerować, pogrubić, ujędrnić. Ale nie zamkniemy naczynek tego typu zabiegiem - mówił nasz gość.

Mężczyzna w salonie kosmetycznym

Na wizytę w salonie decydować się powinni także panowie zaniepokojeni kondycją swojej skóry. W ich przypadku częściej pojawia się problem poszerzonych naczynek. O co powinni poprosić u kosmetyczki?

- Żeby przyjrzała się skórze, zobaczyła, co jest potrzebne. Najlepiej zapisać się na konsultację z możliwością zabiegu - radziła Joanna Wypler. Eksperta podkreślała, że panowie coraz rzadziej wstydzą się zaglądać do salonów kosmetycznych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości