Rodzaje peelingów do twarzy. Stosowanie i efekty peelingu. Sposoby na przygotowanie domowego peelingu twarzy

Peeling
Fot. Getty Images/Slavica
Różne rodzaje skóry wymagają innych metod oczyszczenia. Inaczej pielęgnujemy cerę tłustą, a inaczej wrażliwą. Jaki peeling do twarzy wybrać?

Peeling do twarzy - jaki wybrać? Peeling enzymatyczny - dla kogo? Domowy peeling do twarzy - jak zrobić? Domowy peeling kawowy Domowy peeling cukrowy Naturalny peeling enzymatyczny

Zobacz też: Makijaż dla dojrzałej kobiety. Im mniej, tym lepiej! >>>

Regularne wykonywanie peelingu twarzy pomoże zachować skórę w dobrej kondycji. Ścieranie martwego naskórka i oczyszczanie porów to ważny element toalety. Dowiedz się, jak często wykonywać peeling, jaki rodzaj wybrać i jak zrobić domowy peeling do twarzy .

Peeling do twarzy - jaki wybrać?

Peeling cukrowy , enzymatyczny, kawitacyjny… Co oznaczają te nazwy? Każdy z nich działa inaczej. Przeznaczone są do różnych rodzajów cery. Który wybrać?

Peeling cukrowy , czy kawowy to przykłady peelingu mechanicznego. Jego działanie polega na tym, że drobinki zawarte w kosmetyku, podczas pocierania skóry złuszczają martwe komórki i usuwają zanieczyszczenia. Jest skuteczny, ale mało delikatny. Dobrze sprawdzi się w przypadku cery tłustej i normalnej. Nie jest natomiast zalecany w przypadku skóry wrażliwej, czy z problemami. Panie, których skóra ma tendencję do przesuszania, także powinny sięgać po inny rodzaj peelingu . Ostre drobinki mogą zbyt mocno działać na skórę, powodując nadmierne łuszczenie naskórka.

Zobacz też: Trądzik pospolity - leczenie, przyczyny, objawy. Kiedy leczenie domowe nie daje rezultatów >>>

Peeling enzymatyczny - dla kogo?

Peeling eznymatyczny to z kolei przykład oczyszczania chemicznego. Dzięki zawartym w nich enzymom roślinnym, martwy naskórek jest rozpuszczany, a pory zostają oczyszczone z zalegającego w nich sebum. Peeling enzymatyczny jest delikatny, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla cery naczynkowej, wrażliwej, trądzikowej. Stosuje się go w formie maseczki, którą należy nałożyć na twarz na kilka minut.

Osoby z problemami skórnymi mogą także korzystać z kawitacji, czyli oczyszczania skóry z wykorzystaniem ultradźwięków. Peeling kawitacyjny wykonywany jest na mokrej skórze. Dzięki ultradźwiękom, drobinki wody na twarzy pękają, odrywając od skóry martwe komórki, nagromadzone w porach sebum i inne zanieczyszczenia. Zabieg można wykonać w większości salonów kosmetycznych. W sklepach dostępne są także urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego .

Domowy peeling do twarzy - jak zrobić?

Samodzielne wykonanie takiego produktu jest bardzo proste. Dodatkowo będzie on dużo tańszy, niż kosmetyki dostępne w sklepach. Możemy w tym celu wykorzystać produkty spożywcze. Taki naturalny peeling do twarzy nie tylko oczyści skórę, ale też odżywi ją, sprawi że cera będzie rozświetlona i gładka. Oto kilka propozycji na wykonanie naturalnego peelingu do twarzy.

Zobacz też: Demakijaż – twarzy, oczu, olejem, włosów. Demakijaż krok po kroku >>>

Domowy peeling kawowy

Kawa ma bardzo dobry wpływ na skórę. Zawarta w niej kofeina powstrzymuje starzenie skóry, ujędrnia i wygładza. Peeling kawowy można stosować na całe ciało. Świetnie sprawdzi się w walce z cellulitem.

Potrzebne będą:

  • Fusy po 1 kawie
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka dobrej jakości tłuszczu (olejek do ciała, oliwa, olej kokosowy)

Podstawową wersję kosmetyku można wykonać łącząc fusy od kawy (wystarczą z jednej filiżanki napoju) z żelem do mycia twarzy. Pastę należy delikatnie wmasować w skórę okrężnymi ruchami, a następnie zmyć ciepłą wodą.

Jeśli chcemy, by nasz peeling jeszcze lepiej odżywił skórę, do kawy można dodać oliwę z oliwek, olej kokosowy lub olejek do ciała i miód. Wszystkie składniki po wymieszaniu powinny mieć gęstą, błotnistą konsystencję. Peeling kawowy najlepiej stosować raz w tygodniu.

Domowy peeling cukrowy

Wykonanie tego kosmetyku jest niezwykle proste, a efekt po zastosowaniu takiego naturalnego peelingu cukrowego jest naprawdę świetny!

Składniki:

  • 2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżeczki oliwy (lub innego dobrej jakości tłuszczu)
  • 1 łyżeczka miodu

Taki peeling cukrowy nie tylko skutecznie oczyści twarz, ale dodatkowo odżywi skórę. Zalecane jest stosowanie go raz w tygodniu.

Naturalny peeling enzymatyczny

Najlepsze dla skóry są kosmetyki organiczne. Szczególnie, jeśli masz cerę wrażliwą, naczynkową, trądzikową. Samodzielnie przygotowany domowy peeling enzymatyczny łagodnie oczyści skórę i przywróci jej dobrą kondycję. Substancja zawarta w ananasach - bromelaina, to właśnie podstawa większości peelingów enzymatycznych. Skutecznie rozkłada martwy naskórek i usuwa zanieczyszczenia nagromadzone na twarzy. Dodatkowo ma działanie rozjaśniające, a także łagodzi podrażnienia.

Jak przygotować taki peeling?

Składniki:

  • Plaster dojrzałego ananasa
  • 1 łyżka płatków owsianych (opcjonalnie)

Domowy peeling do twarzy z ananasa przygotujemy, blendując owoc na gładką masę. Jeśli jest zbyt rzadka, można dosypać płatków owsianych. Maseczkę nakładamy na twarz na ok. 10 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą.

Doskonale na cerę działa też maseczka z papai.

Składniki:

  • ¼ dojrzałej papai
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżka płatków owsianych (opcjonalnie)

Papaję trzeba zblendować. Do masy dodać miód i płatki owsiane.Taka maseczka nałożona na 10 minut odżywi i wygładzi skórę, doda jej blasku. Peelingi enzymatyczne najlepiej stosować co 2 tygodnie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Sprawdź więcej modowych inspiracji!
Materiał promocyjny

Sprawdź więcej modowych inspiracji!