Demakijaż – twarzy, oczu, olejem, włosów. Demakijaż krok po kroku

zestaw do demakijażu
Fot. Images say more about me than words / Getty Images

Demakijaż to najważniejszy element pielęgnacji skóry. Prawidłowo wykonany demakijaż usuwa z twarzy brud, kurz, bakterie i inne zanieczyszczenia. Umożliwia skórze oddychanie, ułatwia jej regenerację i przyswajanie substancji odżywczych

Jeśli zrezygnujemy z demakijażu lub o nim zapomnimy, prędzej czy później na naszej twarzy pojawią się zaskórniki i niedoskonałości. Skóra, która nie może oddychać staje się ziemista i szara, wygląda niezdrowo i nieatrakcyjnie. Tymczasem wystarczy jedynie dokładny demakijaż i odpowiedni krem, by nasza cera odwdzięczyła nam się pięknym i zadbanym wyglądem

Demakijaż twarzy – jak wykonać?

Demakijaż twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Wielu kobietom wydaje się, że prawidłowy demakijaż polega jedynie na usunięciu z twarzy resztek kosmetyków. To nie do końca prawda. O demakijażu twarzy powinny pamiętać również te panie, które na co dzień nie nakładają na twarz zbyt wielu kosmetyków. Co więcej, demakijaż dotyczy również tych kobiet, które w ogóle się nie malują. Jak to możliwe? Produkty stosowane do demakijażu pozwalają odświeżyć cerę, usuwają z niej kurz, pot, zanieczyszczenia i bakterie, które są odpowiedzialne za pojawiające się na skórze niedoskonałości.

Ponadto prawidłowy demakijaż twarzy przygotowuje ją do dalszych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. O czym należy pamiętać, wykonując demakijaż twarzy? O tym, by sięgnąć po przeznaczone właśnie do tego celu kosmetyki. Kosmetyki do demakijażu twarzy oczyszczają cerę, nawilżają ją i pielęgnują, a jednocześnie ułatwiają wchłanianie substancji odżywczych, zawartych np. w kremach.

Dobrym przykładem tego, jak powinien wyglądać idealny demakijaż jest koreański demakijaż, w którym oczyszczanie twarzy, to nie tylko usunięcie z niej makijażu, lecz cały rytuał.

Koreański demakijaż opisują cztery, proste kroki. Pierwszym z nich jest dokładny demakijaż oczu i ust. Drugi krok to demakijaż olejem ryżowym lub arganowym, trzeci - oczyszczenie skóry żelem, mleczkiem lub pianką. Ostatni etap koreańskiego demakijażu to tonizacja twarzy i pamiętanie o stosowaniu peelingu przynajmniej raz w tygodniu. Po zakończeniu demakijażu nakładamy na twarz krem i delikatnie go wklepujemy.

Demakijaż – krok po kroku

Jak wykonać demakijaż twarzy krok po kroku ? Demakijaż najlepiej zacząć od oczu, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Warto wybrać takie przeznaczone do demakijażu oczu wrażliwych , dzięki czemu będziemy mieć pewność, że delikatna skóra wokół oczu nie ulegnie podrażnieniu. Do usunięcia tuszu i cieni wykorzystajmy kosmetyki do demakijażu oczu (możemy również wykonać demakijaż oczu olejem ). W trakcie demakijażu oczu starajmy się nie naciągać skóry, a jeśli jesteśmy posiadaczkami cery wrażliwej, zamiast mleczka do demakijażu sięgnijmy po oliwkę dla dzieci lub nawilżane chusteczki.

Dopiero po wykonaniu demakijażu oczu, usuńmy kosmetyki z pozostałych partii twarzy. Po czym poznać, że demakijaż został zrobiony prawidłowo? Po tym, że nasza skóra jest już czysta, a na waciku lub chusteczce nie znajdują się resztki fluidu, różu lub podkładu.

Demakijaż olejem – co to jest i na czym polega?

Demakijaż olejem to najlepszy sposób na naturalny demakijaż twarzy i oczu . Do tego celu najlepiej nadaje się olej kokosowy. Jak wykonać taki demakijaż? Jest to równie proste co używanie płynu micelarnego czy mleczka do demakijażu. Najpierw zwilżamy twarz letnią wodą, następnie rozgrzewamy olej w dłoniach i nakładamy go na twarz. Masujemy delikatnie skórę twarzy do momentu rozpuszczenia się makijażu. Gdy to już nastąpi, jego resztki usuwamy wacikiem lub płatkiem kosmetycznym.

Taki naturalny demakijaż nie jest jednak przeznaczony dla każdego: demakijażu twarzy olejami nie powinno się stosować, jeśli skóra reaguje na taką metodę pielęgnacji alergicznie. Sygnałem, że być może warto zmienić olej, albo w ogóle zrezygnować z demakijażu olejami jest zaczerwieniona i wyraźnie podrażniona skóra. Pamiętajmy, że nie każda skóra lubi demakijaż olejkiem , dlatego jeśli uznamy, że ta metoda demakijażu szkodzi naszej cerze, zrezygnujmy z niej.

Demakijaż włosów – co to takiego i jak go zrobić?

Zadaniem kosmetyków do demakijażu włosów jest, tak jak w przypadku zwykłego demakijażu, usunięcie z włosów resztek kosmetyków.

Co to jest demakijaż włosów? Demakijaż włosów to po prostu peeling skóry głowy. Chcąc go wykonać, moczymy włosy i nim nałożymy na nie szampon, stosujemy peeling. Następnie masujemy skórę głowy kolistymi ruchami przez kilka minut, a po zakończeniu tej czynności – spłukujemy kosmetyk letnią wodą.

Demakijaż włosów powinno się wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Jakie efekty daje demakijaż włosów? Usuwa znajdujące się na skórze głowy resztki kosmetyków, których trudno pozbyć się używając jedynie szamponu. Umożliwia lepsze wchłanianie się tych kosmetyków, które nałożymy na włosy i skórę głowy po peelingu. Ponadto systematyczne wykonywanie demakijażu włosów reguluje wydzielanie sebum, unosi włosy u nasady i sprawia, że wydają się zdrowsze i lepiej odżywione. Demakijaż włosów polecany jest osobom, które zmagają się z łupieżem, posiadaczkom włosów z tendencją do przetłuszczania się i tym paniom, które obciążają je dużą ilością kosmetyków.

Zobacz film: Być kobietą - trudna sztuka makijażu. Źródło: Dzień Dobry TVN

Demakijaż twarzy – podsumowanie

Demakijaż twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczkami cery tłustej, normalnej czy mieszanej nie należy o nim zapominać. Demakijaż twarzy usuwa pozostające na niej kosmetyki i nadaje skórze zdrowy i promienny wygląd. Jeśli będziemy pamiętać o codziennym demakijażu twarzy (oczywiście z użyciem odpowiednich kosmetyków), nasza cera odwdzięczy nam się blaskiem i brakiem niedoskonałości. Wniosek? Codzienny demakijaż twarzy się opłaca!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie