Krem do cery naczynkowej – jaki wybrać i kiedy stosować?

Krem do cery naczynkowej – jaki wybrać i kiedy stosować?
Krem do cery naczynkowej – jaki wybrać i kiedy stosować?
Źródło: moodboard/Getty Images
Krem do cery naczynkowej niweluje zaczerwienienia oraz ma pozytywny wpływ na ściany naczyń krwionośnych. Powinien również nawilżać, wzmacniać ochronną warstwę lipidową skóry, i tym samym zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Naturalny krem do cery naczynkowej należy stosować dwa razy dziennie, zarówno latem jak i zimą.

Krem do cery naczynkowej z odpowiednim pigmentem sprawia, że zmniejsza się widoczność "pajączków". Jednak jedynie krem z filtrem przeciwsłonecznym i chroniący przed mrozem pozwoli cieszyć się dłużej gładką, zdrowo wyglądającą skórą.

Zobacz wideo: Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja skóry i włosów

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Krem do cery naczynkowej – podstawa codziennej pielęgnacji

Cera naczynkowa wymaga odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Polega ona na stosowaniu wyłącznie delikatnych preparatów zawierających składniki, które pomagają uszczelniać naczynia krwionośne. Kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrany krem do skóry naczynkowej. Jednak, aby mógł zredukować widoczne ślady na skórze, musi spełniać kilka warunków. Wyróżniać go powinien odpowiedni skład. Skuteczność kremu zależy od regularności jego stosowania. Trzeba również być świadomym, że nakładanie kremu nie wyleczy całkowicie problemu rozszerzonych naczynek. Krem do skóry naczynkowej, nawet najlepszy i najdroższy, ma działanie profilaktyczne.

Krem do cery naczynkowej – kiedy stosować?

Osoby, które walczą z "pajączkami" na twarzy, powinny stosować dwa typy kremów do twarzy: pierwszy to krem do cery naczynkowej na dzień, drugi zaś to krem do cery naczynkowej na noc. W związku z tym, że wystawianie się na działanie słońca może potęgować zmiany rumieniowe, kosmetyk na dzień powinien chronić przed promieniowaniem UVA i UVB.

Jedynie wysoki współczynnik fotoprotekcji (minimum SPF 30) może zabezpieczyć przed drażniącym działaniem słońca i pomóc zmniejszyć widoczność naczynek. Należy go stosować zarówno w słoneczne, jak i w pochmurne dni. Najodpowiedniejsze dla cery naczynkowej są fotostabilne filtry fizyczne. Krem do cery naczynkowej z filtrem na dzień jest najskuteczniejszy, jeśli posiada pigment odbijający światło lub wykorzystujący nakładanie się barw (np. zielony).

Taki krem zaraz po aplikacji gwarantuje spektakularny efekt, ponieważ zakrywa zaczerwienienia. Zielony krem ochronny z barwnikiem maskującym rozjaśnia koloryt skóry i sprawia, że ta nabiera atrakcyjnego wyglądu. Skórze naczynkowej szkodzi nie tylko słońce. W związku z tym, że cera z "pajączkami" jest cienka i ma tendencje do przesuszania się, wymaga szczególnej ochrony przed zimnem. Miesiące jesienno-zimowe, którym towarzyszy wiatr, mroźne powietrze oraz ciągłe wahania temperatury zmuszające naczynka do rozszerzania się i kurczenia, nie wpływają pozytywnie na stan skóry. Jedynie krem na zimę do skóry naczynkowej, działający łagodząco i uszczelniający naczynia, jest w stanie ochronić przed teleangiektazjami.

Zobacz wideo: Kremy BB, CC, DD - czym się różnią?

Kremy BB, CC i DD – czym się różnią?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nawilżający i przeciwstarzeniowy krem do cery naczynkowej

Posiadaczki cery naczynkowej powinny szukać kosmetyków do zadań specjalnych, które będą chronić przed promieniowaniem UVA, UVB, zimnem, a jednocześnie zapewnią odpowiednie nawilżenie. Skóra twarzy, na której widoczne są "pajączki", z reguły jest sucha i podatna na podrażnienia. Potrzebuje ona pielęgnacyjnych kremów do skóry naczyniowej, które odpowiednio ją nawilżą i pokryją warstwą ochronną zabezpieczającą przed nadmierną utratą wody.

Krem nawilżający do cery naczyniowej to coś, bez czego walka z rozszerzającymi się naczynkami będzie przegrana na starcie, ponieważ im bardziej brakuje skórze wilgoci, tym zaczerwienienia są na niej bardziej widoczne. W zapewnieniu skórze nawilżenia pomóc mogą również maseczki. Skóra naczynkowa, to bez wątpienia skóra problematyczna podatna na mikropodrażnienia i uszkodzenia, co sprawia, że oznaki starzenia się są widoczne zdecydowanie szybciej niż na cerze normalnej czy tłustej. Zdolności do samoregeneracji i odbudowy bariery ochronnej są w tym przypadku dużo gorsze.

Dodatkowo, osoby z cerą naczynkową często rezygnują z kosmetyków anti-aging w obawie, że będą miały zły wpływ na stan skóry. Jest to duży błąd, który może prowadzić do przedwczesnego pojawiania się na twarzy bruzd, i utraty przez nią jędrności. Odpowiednio dobrany krem przeciwzmarszczkowy do cery naczyniowej to must have w przypadku osób, u których zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki.

Jaki powinien być skład kremu do cery naczynkowej?

Skład kremu ma fundamentalne znaczenie. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i decyduje się na zakup produktów pielęgnacyjnych tylko dlatego, że ktoś sławny mówił o nich w telewizji. Krem do cery naczynkowej powinien być źródłem witamin, zwłaszcza witaminy C (uszczelnia naczynia krwionośne), PP (chroni naczynia przed rozszerzaniem się), K (zmniejsza pajączki). W wielu kosmetykach dla skóry z „pajączkami” znaleźć można również kwas laktobionowy, związki krzemu, rutynę oraz kwas hialuronowy. Pozytywne efekty daje również stosowanie kosmetyków posiadających w składzie wyciągi roślinne z alg morskich, miłorzębu japońskiego, krwawnika pospolitego, arniki górskiej, nagietka lekarskiego, kasztanowca zwyczajnego, czy kwiatów dzikiego mirtu. Naturalny krem do cery naczynkowej wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, działa przeciwzapalnie, reguluje krzepnięcie krwi.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: moodboard/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana