Anna Lewandowska robi 4 rzeczy, by nie mieć cellulitu. To naprawdę działa!

Anna Lewandowska i Klara Lewandowska
Fot. Instagram / Anna Lewandowska
Cellulit to problem wielu kobiet i choć często utożsamiany jest z nadwagą, towarzyszy nawet wysportowanym i szczupłym osobom. Pomarańczowa skórka to nic innego, jak zniekształcona tkanka podskórna i nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Najczęściej cellulit występuje na udach, pośladkach, ale także brzuchu czy ramionach. Z cellulitem walczy wiele kobiet. Jakie porady dla kobiet ma Anna Lewandowska? Jak zwalczyć cellulit?

Więcej: Dieta doktora Mosleya 5:2 naprawdę działa. Dzięki niej schudł bez efektu jojo!

Cellulit jest problemem estetycznym wielu osób, nie dziwią więc próby jego wyeliminowania. Walkę z przypadłością należy zacząć od zmiany stylu życia, wprowadzenia odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Dużą rolę odgrywa codzienna gimnastyka, ale także regularne masaże (warto wypróbować masażer na cellulit) i stosowanie specjalistycznych preparatów, jak krem na cellulit. Rozwiązaniem problemu są również zabiegi na cellulit, które oferuje medycyna estetyczna. Te pomagają pozbyć się problemu szybciej i skuteczniej.

Czym jest cellulit?

Cellulit najczęściej dotyka kobiet, a przyczyn jego powstawania należy szukać w zaburzeniach układu hormonalnego. Najczęściej dochodzi do wzrostu ilości estrogenów, co z kolei prowadzi do zwiększenia przepuszczalności naczyń (krwionośnych i limfatycznych). Większa łatwość przemieszczania się płynów fizjologicznych skutkuje ich odkładaniem się w przestrzeniach międzykomórkowych. W ten sposób mikrokrążenie w warstwie podskórnej zostaje utrudnione. Komórki tkanki tłuszczowej, adipocyty, gromadzą zbędne produkty przemiany materii i tłuszcz. Wszystkie te procesy prowadzą do powstania widocznych nierówności i grudek podskórnych. Nie bez znaczenia w procesie powstawania cellulitu jest także ogólny stan skóry , pomarańczowa skórka tworzy się bowiem łatwiej, jeśli włókna kolagenowe utraciły już sprężystość i elastyczność. Na cellulit bardziej narażone są panie w ciąży, okresie karmienia piersią, ale również podczas terapii hormonalnej. Wśród innych przyczyn tworzenia się pomarańczowej skórki wymienia się:

 • predyspozycje genetyczne,
  • siedzący, mało aktywny tryb życia,
   • niewłaściwą dietę – nieregularne posiłki, spożywanie żywności przetworzonej,
    • noszenie zbyt obcisłych ubrań.

     Jak walczyć z cellulitem?

     Większość pań zmagających się z problemem pomarańczowej skórki zastanawia się, jak pozbyć się cellulitu . Czy istnieją jakieś metody, które pomogą skutecznie rozprawić się z nieładnie wyglądającymi zgrubieniami na udach czy ramionach? Przede wszystkim należy zacząć od zmiany trybu życia i przyzwyczajeń. Warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu w ciągu dnia, bowiem tworzeniu się cellulitu sprzyja siedząca praca i niezdrowy styl życia.

     Po pierwsze, warto w ciągu dnia wygospodarować choć kilkanaście minut na ćwiczenia na cellulit. Specjaliści zalecają wykonywanie ćwiczeń aerobowych, czyli takich, które pomagają spalić odkładającą się tkankę tłuszczową, a przy okazji pobudzają krążenie krwi.

     Jaki trening wybrać? Może to być marsz, pływanie, jazda na rowerze, aerobik. Ćwiczenia należy dostosować do swoich możliwości i ogólnej kondycji. Trzeba jednak pamiętać, że trening powinien być regularny i trwać około pół godziny.

     Domowe sposoby na cellulit - sposoby Anny Lewandowskiej

     • Wykonuj peeling 2–3 razy w tygodniu. UWAGA! Anna Lewandowska poleca peeling kawowy - pół szklanki zmielonych ziaren kawy wymieszaj z 1/3 szklanki brązowego cukru i kilkoma łyżkami oleju kokosowego. Do gotowego peelingu możesz dodać odrobinę swojego ulubionego żelu pod prysznic. Całość wcieraj w partie ciała, na których pojawia się cellulit.
      • Warto stosować naprzemienne prysznice zimne i ciepłe w celu pobudzenia krążenia.
       • Masuj ciało specjalną rękawicą lub gąbką.
        • Pij wodę! W ciepłe dni nawet do 3 litrów dziennie.

         Dieta a walka z cellulitem

         W cellulit należy uderzyć również wprowadzeniem odpowiedniej diety i zmianą nawyków żywieniowych. Istotna jest regularność i higiena spożywania posiłków. Nie należy jeść w pośpiechu, przed snem, dużo i rzadko. Posiłki powinny być spożywane przynajmniej 3–4 razy dziennie, w miarę możliwości o stałych porach. Warto wprowadzić do jadłospisu produkty bogate w błonnik, pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa.

         Ważne jest także spożywanie dużej ilości płynów, najlepiej wody.

         Redukcja cellulitu domowymi sposobami to proces rozłożony w czasie. Efekty zależą w dużej mierze od stopnia zaawansowania przypadłości. Czasem trzeba skorzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej, aby usunąć cellulit.

         Wszystkie powyższe wskazówki warto jednak wcielić w życie jako profilaktykę nie tylko przeciw pomarańczowej skórce.

         Zobacz film: Dlaczego kobiety mają cellulit? Źródło: Dzień Dobry TVN

         Jak szybko pozbyć się cellulitu?

         Kiedy zawodzą domowe metody walki z pomarańczową skórką, pozostaje skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej. Jakimi zabiegami można walczyć z cellulitem?

         • masaż podciśnieniowy,
          • masaż bańką chińską,
           • ultradźwięki,
            • mezoterapia,
             • laseroterapia.

              Odpowiedni zabieg zawsze pomaga wybrać specjalista, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania i rozległość zmian, a także stan zdrowia pacjentki. Trzeba pamiętać, że w przypadku każdego z zabiegów istnieją pewne przeciwwskazania, które zawsze należy uwzględnić. W większości zabiegi wymagają powtórzeń , ale o ich ilości i częstotliwości również decyduje specjalista. Przed podjęciem decyzji o profesjonalnym zabiegu zaleca się konsultację, podczas której pacjentka może rozwiać wszelkie wątpliwości i zdobyć wiedzę o kuracji antycellulitowej. Po zabiegu warto pamiętać o zmianie trybu życia i przyzwyczajeń, aby zapobiec nawrotowi problemów.

              Więcej: Ania Lewandowska go unika... Oto cała prawda o glutenie – co to jest, gdzie jest go najwięcej? Czy jest szkodliwy?

              podziel się:

              Pozostałe wiadomości