Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak golić okolice bikini, żeby uniknąć podrażnień i nieestetycznych krostek?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
Okolice bikini jak golić?

Miejsca intymne to wyjątkowo wrażliwy i delikatny obszar naszego ciała. To także miejsce, z którego chętnie pozbywamy się włosków. Jak prawidłowo wykonać zabieg golenia bikini, aby nie wywołać podrażnień skóry? Co zrobić, żeby nie pojawiły się krostki po depilacji?

 • Podrażnienia po goleniu bikini
 • Jak golić bikini?
 • Sposoby na podrażnienia po goleniu bikini
 • Podrażnienia po goleniu bikini - domowe sposoby

Zobacz też: Intymny dylemat, czy golić się do ginekologa?

Czy to ze względów kosmetycznych czy higienicznych, dość często pozbywamy się owłosienia z okolic bikini. Najczęściej robimy to w domu, stosując maszynki do golenia. Bardzo często po takim zabiegu pojawia się jednak problem podrażnień (czerwone krosty, zaczerwieniona i swędząca skóra). Co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień? O czym należy pamiętać podczas golenia bikini?

Podrażnienia po goleniu bikini

Okolice intymne to bardzo delikatne i wrażliwe miejsce, podatne na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Golenie okolic bikini powoduje często pojawianie się zaczerwienienia, uporczywego świądu i wyprysków. Najczęstsze podrażnienia po goleniu bikini to czerwone krostki. Przyczyn pojawiania się nieprzyjemnych efektów golenia jest kilka - niewłaściwe przygotowanie skóry do zabiegu oraz niepoprawny sposób golenia.

Co może sprawiać, że po goleniu bikini pojawią się krosty i inne podrażnienia ?

 • Stara, tępa lub brudna maszynka do golenia bikini,
 • Golenie na sucho (lepiej użyć kremu do golenia bikini),
 • Zły kierunek prowadzenia maszynki - nieodpowiedni sposób golenia bikini maszynką,
 • Nieodpowiednia golarka do bikini,
 • Niestosowanie preparatów do pielęgnacji skóry po goleniu,
 • Noszenie mało przewiewnej bielizny ze sztucznych tworzyw,
 • Rozcięcie miejsca, gdzie włoski wrastają w skórę (golenie miejsc bikini wymaga wyjątkowej uwagi i delikatności),
 • Golenie bikini “na szybko”, bez wcześniejszego przygotowania skóry.

golenie bikini maszynką

Jak golić bikini?

Jak golić okolice bikini maszynką, żeby nie było podrażnień, krostek? Jaka będzie najlepsza maszynka do golenia bikini? Czym golić bikini? To pytania towarzyszące każdej kobiecie, która chce szybko i w warunkach domowych pozbyć się niechcianego owłosienia, unikając przy tym nieprzyjemnych podrażnień. Wygolone bikini ma wyglądać dobrze pod delikatną bielizną czy kostiumem kąpielowym, dlatego trzeba odpowiednio się przygotować do zabiegu. Musimy poświęcić procesowi usuwania owłosienie nieco więcej czasu, nie warto tego robić w pośpiechu, podczas porannej toalety.

Jak dokładnie i najlepiej ogolić bikini ? Przygotowanie skóry do golenia wymaga kilku czynności, dlatego wybierzmy stosowną porę do golenia bikini. Jak zacząć? Przede wszystkim musimy sprawić, by nasza skóra była miękka i rozgrzana, co sprzyja łatwiejszemu goleniu. Dobrym pomysłem będzie kąpiel oraz wykonanie peelingu okolicy bikini, dzięki czemu pozbędziemy się martwego naskórka, skóra zostanie oczyszczona, a na maszynce znajdą się jedynie włoski, a nie kawałki skóry. Do miejsc intymnych najlepsze będą peelingi działające przeciwzapalnie, nie poleca się natomiast wykonanych na bazie cytrusów. Peeling trzeba wykonywać bardzo starannie, delikatnie, uważając, by nie dostał się i nie podrażnił miejsc intymnych. Peelingujemy tylko okolice bikini, najlepiej dzień przed planowanym goleniem. Gdy skóra jest przygotowana, możemy użyć kremu, pianki lub żelu do golenia. Ważne, żeby nie golić na sucho, bo tylko odpowiedni poślizg gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Czym najlepiej golić bikini? Jak golić bikini na gładko? Wszystko zależy od naszych preferencji i rodzaju skóry. Najlepiej samemu wypróbować i znaleźć odpowiedni kosmetyk dla siebie. Maszynka do golenia okolic bikini powinna być nowa lub zdezynfekowana, na pewno ostra i czysta. Możemy też zdecydować się na golenie bikini golarką elektryczną. Jak golić bikini? Zawsze z kierunkiem wzrostu włosków. Na koniec ogolone bikini należy odkazić (zastosować kamień ałunu lub Octenisept).

Sposoby na podrażnienia po goleniu bikini

Podrażnienie po goleniu bikini musi zostać specjalnie potraktowane. Pomimo naszych starań, golenie bikini bez krostek, podrażnień czy zaczerwienienia może się nie udać. Co możemy zrobić, jak pomóc skórze? Jak potraktować podrażnione bikini po goleniu ? Jeśli wybieramy maści lub kremy na podrażnienia, zwróćmy uwagę na ich skład. Powinny zawierać substancje łagodzące, regeneracyjne i antybakteryjne (tlenek cynku, alantoinę, pantenol, witaminę A,E,F). Doskonale sprawdzają się żele z aloesem lub preparaty z olejkiem z drzewa herbacianego. Czerwone krostki po goleniu bikini możemy potraktować zwykłą maścią cynkową, Sudocremem lub dziecięcym Bambino.

Podrażnienia po goleniu bikini - domowe sposoby

Co zrobić, żeby nie mieć krostek po goleniu okolic bikini? Jak leczyć podrażnienia po goleniu bikini domowymi sposobami? Najlepsze domowe sposoby to:

 • Okłady z czarnej herbaty,
 • Pasta z aspiryny - nie jest jednak polecana dla osób z bardzo wrażliwą skórą,
 • Ocet jabłkowy (dla skóry wrażliwej rozcieńczony z wodą),
 • Płatki owsiane zmieszane z jogurtem naturalnym.

Warto też zwrócić uwagę, czy może podrażnienia po goleniu bikini są efektem uczulenia na nikiel, który często znajduje się w maszynkach do golenia.

Jak dobrze, dokładnie i bez podrażnień ogolić okolice bikini? Czym golić? - te pytania dręczą wiele kobiet. Warto wypróbować powyższe porady i znaleźć najlepszy dla siebie sposób na skuteczne golenie bikini.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości