Depilacja intymna kobiet i mężczyzn. Golenie, depilacja mechaniczna, woskiem, laserowa i chemiczna

depilacja
Fot. PeopleImages / Getty Images
Depilacja okolic intymnych jest zabiegiem, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zbędnego owłosienia możemy pozbyć się w profesjonalnym gabinecie lub w domu. Prostą i chętnie stosowaną metodą jest depilacja z użyciem kremu do depilacji miejsc intymnych. Jakie jeszcze metody można zastosować?

Moda na golenie miejsc intymnych przybyła do Polski zza oceanu i zagościła tu na stałe. Depilacja miejsc intymnych pomaga zadbać o wygląd strefy intymnej, sprawia, że kobieta wygląda dobrze w każdym rodzaju bielizny. Panie mogą wybierać spośród kilku rodzajów depilacji: brazylijskiej, francuskiej, głębokiej. Mogą też decydować, jaki sposób usuwania owłosienia jest dla nich najwygodniejszy i wybrać depilator ze specjalną nakładką, zwykłą maszynkę, kremy do golenia lub profesjonalny zabieg laserem. Z możliwości depilacji miejsc intymnych coraz częściej korzystają panowie.

Więcej:

Jak depilować miejsca intymne?

Depilacja intymna może zostać przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym lub w domu. W zależności od tego, jakich efektów oczekujemy, możemy wybrać zwykłe golenie maszynką lub bardzo efektywne usuwanie owłosienia laserem. Możemy stosować depilator z nakładką do golenia miejsc intymnych lub krem do depilacji miejsc intymnych . O czym należy pamiętać, wybierając krem? Jest to metoda, która może powodować reakcje uczuleniowe, dlatego przed każdym użyciem preparatu dobrze jest wykonać próbę uczuleniową. Aby próbę wykonać poprawnie, należy nałożyć preparat na niewielką powierzchnię ciała na 48 godzin przed planowaną depilacją. Jeśli nic się nie dzieje, śmiało można zdecydować się na zabieg kosmetyczny. 

Jak golić miejsca intymne maszynką?

Podstawowym narzędziem w walce z wszechobecnym owłosieniem na naszym ciele jest - tak dobrze nam wszystkim znana - maszynka. To po nią sięgamy najczęściej, wybierając depilację w domu, bez konieczności wybierania się do gabinetu kosmetycznego. To sposób najprostszy, najtańszy i dostępny dla każdego. Nie należy jednak wcale do najłatwiejszych. Jak golić miejsca intymne maszynką, aby uzyskać naprawdę zadowalający efekt? Miejsca intymne to obszar wyjątkowo delikatny i wrażliwy. Skóra tam jest cienka, a obecność narządów płciowych wcale nie ułatwia sprawy. Trudno samemu dotrzeć we wszystkie zakamarki i dokładnie zgolić włoski. Łatwo o skaleczenia i podrażnienia skóry. Mimo to wiele osób wybiera właśnie taką metodę na gładkie ciało. 

Jak dobrze ogolić miejsca intymne?

Jak najlepiej golić miejsce intymne? Przede wszystkim, decydując się na zabieg przy użyciu zwykłej maszynki do golenia, musimy zwrócić uwagę na jej jakość. Najlepsza jest nowa maszynka, a już na pewno musi ona być czysta, ostra i zdezynfekowana. To podstawa. Musimy też zaopatrzyć się w odpowiedni kosmetyk, który ułatwi golenie. Może to być krem do golenia, pianka lub żel. Nie wolno nam golić się "na sucho". Jak ogolić miejsce intymne? Dzień wcześniej zafundujmy skórze peeling, porządne oczyszczenie, a w dniu zabiegu ciepłą kąpiel lub prysznic. Ważne, aby skóra była rozgrzana, a łuski włosów otwarte, wtedy zgolą się łatwiej. Jak goli się miejsca intymne? Nigdy pod włos, choć mogłoby to wydawać się dobrą (i najłatwiejszą) metodą, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że włoski zaczną wrastać w skórę. 

Jak ogolić miejsca intymne bez podrażnień?

Jak golić miejsca intymne, żeby nie było krostek? To jedno z pytań dręczących wszystkich, którzy choć raz spróbowali golenia miejsc intymnych samodzielnie. Przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń powinno zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień. Liczy się więc odpowiednie przygotowanie skóry miejsca depilowanego, prawidłowa technika wykonywania zabiegu oraz sprzęt, którego używamy (dobra maszynka i środek do golenia). Jeśli zabieg przeprowadzimy starannie i powoli, istnieje duża szansa, że krosty się nie pojawią. Co zrobić, jeśli podrażnienia wystąpiły? Wtedy warto nanieść na skórę preparaty, które zadziałają regeneracyjnie, antybakteryjnie i łagodząco. 

Jak się goli miejsca intymne u kobiet?

Jak golić miejsca intymne u dziewczyn, u kobiet? Czy wybrać bikini brazylijskiej czy też francuskie? Wszystko zależy od preferencji, ponieważ jedne panie wolą ogolić bikini całkowicie, inne lubią zostawić delikatny paseczek włosków. Często dokładne ogolenie w domu jest niemożliwe, dlatego warto spróbować zabiegu wykonanego przez profesjonalną kosmetyczkę. Da nam to pewność, że okolice intymne będą ogolone dokładnie i starannie. Często panie zastanawiają się, jak golić miejsca intymne w ciąży? I czy w ogóle golić? Zazwyczaj przed porodem panie i tak proszone są o zgolenie włosków. 

Można zatem już wcześniej przygotować się na tę okoliczność i jednak nie rezygnować z golenia miejsc intymnych. Ponieważ u pań istnieje ryzyko rozwoju infekcji, która - zwłaszcza w ciąży - może mieć przykre konsekwencje, zaleca się profilaktycznie, przez dwa dni po depilacji, stosować globulki dopochwowe, które zadbają o florę bakteryjną i odpowiednie pH błony śluzowej. Taką profilaktykę warto też przedyskutować z ginekologiem. 

Jak stosować krem do depilacji intymnej?

Skóra w okolicach intymnych jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, dlatego należy zachować szczególną ostrożność depilując bikini. Zawsze należy używać kremu zgodnie z zaleceniami producenta, według dołączonej do opakowania ulotki. Krem nakładamy dołączoną szpatułką, zostawiamy na włosach przez pewien, określony w ulotce, czas, a następnie spłukujemy, ścieramy gąbką lub usuwamy tą samą szpatułką. Przed nakładaniem kremu, dłuższe włoski można przyciąć nożyczkami. Działanie preparatu polega na rozpuszczaniu keratyny zawartej w strukturze włosa, co pozwala na jego łatwe usunięcie. Krem do depilacji okolic intymnych to rozwiązanie niedrogie, proste i bezbolesne. Gładką skórą możemy cieszyć się przez około 2 miesiące. Należy jednak pamiętać, by preparat wybierać starannie i zawsze ten, który przeznaczony jest do depilacji strefy bikini. 

Depilacja okolic intymnych woskiem

Bardzo często depilacja intymna przeprowadzana jest z użyciem wosku. To metoda skuteczna, ale bolesna. Przy tym zdarza się, że podrażnia skórę. Najczęściej stosowana jest w przypadku wykonywania bikini brazylijskiego lub francuskiego. Depilacja miejsc intymnych woskiem odbywa się w gabinecie lub w domu, może być wykonana za pomocą woskowych plastrów lub wosku płynnego, na gorąco. Przed woskowaniem można nałożyć znieczulający krem i pozostawić go na około 30 minut 

Depilacja okolic intymnych laserem

Najbardziej skuteczną, ale też najdroższą metodą depilacji jest laser. Aby zabieg depilacji laserowej był w 100% skuteczny, koniecznych jest kilka powtórzeń, ponieważ laser rozprawia się tylko z włosami w fazie wzrostu (anagenu). Istnieje też szereg przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Nie mogą wykonać jej panie w ciąży, karmiące piersią, ze świeżą opalenizną. Z depilacji trzeba zrezygnować podczas okresu, a także w przypadku infekcji intymnej. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca, epilepsja, terapia retinoidami. Przed każdym takim zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą laseroterapii. Depilacja laserowa okolic intymnych jest prawie bezbolesna i trwa około 30 minut.

Depilacja intymna - depilacja odbytu

Decydując się na depilację strefy intymnej, bardzo często korzystamy również z możliwości usuwania włosków z okolicy odbytu. Jest to też element depilacji brazylijskiej, czyli pełnej. W skład zabiegu wchodzi: usuwanie włosów z warg sromowych, wzgórka łonowego, pośladków oraz szpary pośladkowej. Depilacja odbytu odbywa się też podczas zabiegu depilacji hollywoodzkiej, czyli głębokiej. 

Zobacz film: Jak pięknie mówić o miłości w sytuacjach intymnych. Źródło: Dzień Dobry TVN

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Zbędnego owłosienia coraz częściej pozbywają się także panowie i wcale nie chodzi o zarost na twarzy. Względy estetyczne i higieniczne, którymi mężczyźni zaczynają się kierować, każą im depilować klatkę piersiową, plecy, ręcy i miejsca intymne. Najskuteczniejsze metody usuwania włosków z miejsc intymnych mężczyzn to woskowanie i laser . Obie są jednak bolesne i wymagają współpracy z kosmetyczką. Podczas usuwania włosków z jąder, mężczyzna powinien delikatnie naciągać ich skórę. Efekty depilacji gorącym woskiem utrzymują się około 4 tygodni, po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Z każdą kolejną depilacją ból jest mniejszy, ponieważ odrastające włoski są coraz słabsze. Laser usuwa owłosienie na stałe, ale konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, około 4-6, powtarzanych co 1,5 miesiąca. Przy wyborze metody depilacji należy uwzględnić przeciwwskazania do laserowego usuwania włosów (opalenizna, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie niektórych leków i ziół fotouczulających). 

Jak golić miejsca intymne u mężczyzn?

Jak ogolić miejsce intymne u mężczyzn, aby osiągnąć zamierzony efekt i nie spowodować podrażnień? Mężczyźni powinni stosować się do ogólnych wskazówek odnośnie golenia miejsc intymnych, jednak depilacja u panów jest bardziej skomplikowana. Czasem warto skrócić nożyczkami włoski, zwłaszcza na jądrach. Jeśli jednak w ruch pójdzie maszynka, należy skórę na jądrach dobrze naciągnąć, by ułatwić sobie golenie. 

Można zrezygnować ze zwykłej maszynki i spróbować depilacji maszynką elektryczną, która wyposażona jest zazwyczaj w nakładki służące depilacji intymnej. Jak poprawnie golić miejsca intymne? Powoli i dokładnie, nie zapominając o wcześniejszym ciepłym prysznicu lub kąpieli. Jak golić miejsca intymne bez podrażnień? Koniecznie stosować żel lub piankę do golenia, przy czym żel może być wygodniejszy w użyciu. Po zgoleniu włosków, dobrze jest odkazić skórę. 

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości