Filozofia chińska wkracza do świata manicure. Oto trend, który rządzi na Instagramie

kolorowy make up

Kobiety od lat używają makijażu, aby podkreślić swój nastrój, bądź wyrazić dzięki niemu swoje myśli. Najnowszy trend na Instagramie po raz kolejny to udowadnia. Wiele blogerek bowiem stawia teraz na manicure z symbolami yin i yang.

Co oznacza symbol yin-yang?

Starożytna chińska koncepcja yin i yang opisuje dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie. Tę filozofię życia często symbolizuje okrąg podzielony na dwie części krzywą, z której jedna połowa jest czarna (yin), a druga biała (yang). W obu połówkach koła w pobliżu środka znajduje się kropka przeciwnego koloru.
Yin oznacza ciemność oraz Księżyc, a także bierność, uległość, smutek, chłód i zimę - symbolizuje żeński aspekt natury, natomiast yang , to jasność, Słońce, siła, aktywność, radość, ciepło i lato - symbolizuje męski aspekt natury. Niektórzy wielcy fani zdobienia paznokci zainspirowali się teraz tym znakiem, aby uczynić go sztuką samą w sobie.

Jak nosić paznokcie z yin i yang?

Ten trend podbija ostatnio media społecznościowe. Wiele blogerek decyduje się na manicure z wymownym symbolem, jednak nie malują one paznokci klasycznymi odcieniami bieli i czerni. Stawiają na yin i yang w różnych kolorach . Niektóre z nich wolą wersję w krzykliwych barwach, natomiast inne preferują delikatne, pastelowe odcienie. Dowolność jest też wskazana pod względem ilości znaków - teraz możesz narysować akronim na wszystkich paznokciach lub tylko na jednym palcu.
Oto najpiękniejsze zdobienia paznokci z symbolem yin i yang zauważone na Instagramie. Warto się nimi zainspirować.

Jak dbać o paznokcie? Zobacz wideo:

Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba
Źródło: Elle.fr

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości