Maski do włosów – jak używać?
Maski, odżywki, olejki i kremy. Sklepowe półki uginają się od produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Wśród sporego asortymentu z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Kosmetyki nawilżające, wyrównujące strukturę włosa, te przeznaczone do włosów kręconych, bądź farbowanych. Jednak jak się okazuje, kluczem do zdrowych i lśniących włosów nie są najnowsze hity z drogerii, lecz umiejętne zastosowanie kosmetyków – nawet tych domowych. Jak więc robić to dobrze krok po kroku.
Przede wszystkim zastanówmy się, czego oczekujemy od kosmetyków, jakie mamy włosy, a następnie wybierzmy maskę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.
Krok drugi to sposób użycia. Przed nałożeniem produktu należy dokładnie umyć włosy oraz odcisnąć ręcznikiem nadmiar wody. W przeciwnym razie nasz produkt, zamiast wnikać w strukturę kosmetyków, po prostu po nich spłynie. Osuszone włosy delikatnie rozczesujemy. Dopiero teraz możemy nakładać maski, które zostawiamy na 15 do 30 minut na głowie. Dla lepszego efektu warto na ten czas założyć na głowę czepek.
Krok trzeci – umiar. W tym przypadku ilość nie idzie w parze z jakością. Maski do włosów mają skoncentrowany skład, dlatego też nie ma potrzeby używać ich codziennie w dużych ilościach. W ten sposób tylko przeciążymy włos i zamiast wyglądać lekko i zwiewnie, nada nam efekt ciężkości i przetłuszczenia. Najlepsze rezultaty osiągniemy, używając kosmetyku raz w tygodniu.
Domowe maski do włosów w 5 minut
Jeśli nie jesteś zwolenniczką drogeryjnych nowości, maskę możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy kilka produktów, by w domowych warunkach stworzyć równie dobry i skuteczny specyfik. Co więcej, w przeciwieństwie do kupnych kosmetyków, te zrobione samemu nie zawierają parabenów i silikonów.
Przedstawiamy wam naszych ulubieńców. Oto najlepsze maski na włosy:
Zobacz wideo:
Zobacz także:
- Maseczka z aspiryny do cery trądzikowej - jak ją przygotować?
- Jak wykonać idealny makijaż brwi? Poznaj niezawodne sposoby Marty Gąski: "Im mocniej malujemy, tym starzej wyglądamy"
- Mydło czarne, aleppo, marsylskie – które najlepsze?
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: E+