Najnowsze

Jak wykonać idealny makijaż brwi? Poznaj niezawodne sposoby Marty Gąski: "Im mocniej malujemy, tym starzej wyglądamy"

Najnowsze

Autor:
Daria
Pacańska
Idealne brwi krok po kroku

Brwi stanowią ważny element twarzy. Marta Gąska w Dzień Dobry TVN pokazała, jak je odpowiednio wystylizować i jakie kosmetyki będą do tego pomocne. Makijażystka gwiazd przygotowała rady zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Czym stylizować brwi?

Zanim zaczniemy przygodę ze stylizacją brwi, należy znaleźć odpowiednie produkty. Na rynek trafia ich bardzo dużo, bo coraz chętniej podkreślamy oko właśnie poprzez malowanie czy wyczesanie brwi. Pomady, eyelinery, cienie i wiele innych opcji jest dostępnych dla każdego, ale warto wybierać te, które dadzą pożądany przez nas efekt.

Marta Gąska zdradziła, którymi produktami będzie nam trudniej wystylizować brwi. Często promowanymi przez makijażystki są pomady, czyli produkt w kremie, ale żeby ich używać, trzeba mieć naprawdę dużo precyzji. Podobnie pisaki, które są wyjątkowo trudne w użyciu. Zdecydowanie łatwiej będzie nam użyć cieni, ale tu potrzebujemy odpowiedniego narzędzia - ściętego pędzelka - i umiejętności doboru koloru: zawsze starajmy się wybierać chłodne odcienie. Najłatwiejsza w obsłudze będzie kredka, szczególnie ta woskowa.

Jak wybrać kształt brwi?

Malowanie brwi zaczynamy od wybrania koloru, najlepiej dostosować go do naturalnego odcienia włosów. Następnie wyrównujemy dolną linię brwi i krótkimi ruchami wyrysowujemy włoski w górę. Jeśli opadają nam powieki, raczej na końcu nie rysujemy brwi do dołu.

- Wszystko zależy od oprawy oczu, jaką mamy karnację, jaki chcemy efekt. Młodsze dziewczyny mogą pozwolić sobie na mocniejszy efekt, szersze brwi, im mocniej malujemy, tym starzej wyglądamy, więc starsze panie powinny iść w coś subtelnego - podkreśliła Marta Gąska.

Starajmy się przede wszystkim znaleźć idealny kształt i odcień brwi dla nas i naszych oczu. Nie kierujmy się modą na szerokie łuki, które np. przy bardzo małych oczach będą wyglądały niekorzystnie.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości