Moda i Uroda

Na czym polega leczenie włosów ogniem? "To bardzo unikatowy zabieg"

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Regeneracja włosów płomieniem
Regeneracja włosów płomieniem Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Przesuszone, matowe i szorstkie w dotyku włosy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. W jego rozwiązaniu pomocne mogą okazać się domowe rytuały pielęgnacyjne, ale i zabiegi wykonywane w salonach fryzjerskich. Jednym ze sprawdzonych sposobów na poprawę kondycji zniszczonych kosmyków jest unikatowa metoda leczenia włosów ogniem. W Dzień Dobry TVN o zaletach regeneracyjnej kuracji opowiedziała stylistka fryzur Karina Witkowska.

Leczenie włosów ogniem - jakie daje efekty?

Regeneracja włosów za pomocą ognia to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, oryginalna kuracja pozwala przywrócić pasmom pożądaną miękkość i blask, znacząco wpływa też na poprawę ich kondycji.

- To świetny zabieg na włosy porowate, zniszczone, suche, z tendencją do plątania się - zauważyła Karina Witkowska. Podkreśliła też, że opalanie kosmyków ogniem jest bezpieczne i daje spektakularne efekty, jednak powinno być przeprowadzane wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- To naprawdę bezinwazyjny zabieg. Nie wypali nam włosów, nie zniszczy ich. One się nie skrócą, będą dalej takiej samej długości i będą po prostu odżywione, domknięte, nabłyszczone, zregenerowane - zapewniła doświadczona stylistka fryzur.

Regeneracja włosów ogniem - na czym polega?

Regeneracyjny zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy. Kolejny krok wymaga użycia preparatów bogatych w cenne substancje aktywne. Nakłada się je na pasma na około 15-20 minut. Po upływie tego czasu fryzjer przechodzi do opalania włosów za pomocą specjalnego bolca nasączonego roztworem na bazie kwasu i alkoholu.

- Pracujemy tylko i wyłącznie na mokrych włosach, dobrze zwilżonych - podkreśliła Karina Witkowska, jednocześnie zachęcając do wypróbowania oryginalnego zabiegu.

- Podczerwień, która jest wytwarzana przez ogień, świetnie wpływa nie tylko na całą długość włosów, ale i na włosy, które dopiero wyrastają. Sprawia, że włosy rosną grubsze, pełniejsze, zdrowsze i mocniejsze - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości