Moda i Uroda

Ostatni dzwonek na zimowe zabiegi na twarz. Co warto zrobić jeszcze przed nadejściem wiosny?

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Dzień Dobry TVNZimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek

Przedwiośnie, które się zbliża to idealny moment na naprawę szkód wyrządzonych skórze przez zimę. Jednocześnie ostatni dzwonek na niektóre zabiegi na twarz, zanim naszą buzię musną wiosenne promienie słoneczne. O czym należy pamiętać, by za kilka tygodni cieszyć się pięknym i młodym wyglądem? Które zabiegi i dlaczego warto wykonać już teraz? O tym opowiedziała nam Izabela Bagińska, kosmetolog.

Zbiegi wykonywane w porze jesienno-zimowej

W sieci pojawia się wiele informacji – kończy się czas na zabiegi pielęgnacyjne, które mocno ingerują w naskórek. Mowa tu przede wszystkim o laseroterapii, głębokim złuszczaniu oraz o zabiegach, po których potrzebna jest długa regeneracja. Dlaczego? Jak przyznała ekspertka, chodzi tu o słońce, a raczej jego brak. Promienie słoneczne mogą podrażniać naszą skórę, a nawet ją poparzyć.

- Jeśli chodzi o zabiegi gabinetowe, to przede wszystkim kobiety stawiają na te, które pozwalają zlikwidować blizny, wyrównać strukturę skóry, zrobić taki baby face. Nasza skóra jednak nigdy nie będzie wyglądała jak filtr, bo mamy pory skórne - powiedziała.

Zatem kiedy są wskazania na poszczególne zabiegi? - Laser robimy, kiedy mamy głębokie blizn ubytkowe po trądziku, kiedy mamy przebarwienia, ubytek kolagenu, lub kiedy chcemy pozbyć się wszystkich nierówności. To pozwoli nam zmienić strukturę skóry twarzy – powiedziała.

Makijażowe trendy w 2022 roku
Makijażowe trendy w 2022 rokuJaki makijaż będzie modny w 2022 roku?
Dzień Dobry TVN

Zabiegi w domu

Część zabiegów nie wymaga wcale wizyty u kosmetyczki, możemy wykonać je w domu. Tu jednak zalecana jest podwójna ostrożność. Przede wszystkim stosując modne obecnie kwasy, należy pamiętać o rękawiczkach, by nie wysuszać skóry dłoni.

W domu również mamy gamę produktów, które możemy stosować tylko w okresie zimowym, dlatego świadomość jest tu istotna. Chodzi o preparaty, które dodajemy do pielęgnacji. To są alfa i beta hydroksykwasy, tzw. peelingi chemiczne. Jak je nakładać? Zdaniem ekspertki wystarczy posmarować nimi twarz, nie wklepywać ani nie wcierać. Zgodnie z zaleceniami producenta pozostawiamy preparat na skórze od 3 do 8 minut.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości