Moda i Uroda

"Fryzurę motyla" pokochają fanki długich włosów. Dodaje objętości i podkreśla rysy twarzy

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl

Choć wiosna w kalendarzu rozpocznie się za ponad miesiąc, wiele kobiet myśli już o tym, by powitać ją w nowej fryzurze. Panie, które mają długie włosy i nie wyobrażają sobie drastycznych zmian, mogą postawić na stylizację, która doda puklom obojętności, ale nie będzie wymagała drastycznego cięcia. Oto jeden z najnowszych hitów 2022, czyli fryzura motyla.

Modne fryzury 2022 - fryzura motyla

Wiele z nas wie, że aby mieć piękne i zdrowe włosy, warto je regularnie podcinać. Dzięki temu końcówki nie kruszą się i możemy z łatwością je zapuszczać. Częste wizyty u fryzjera ułatwią nam również ich stylizację - pasma będą się lepiej układać, a nasza fryzura nabierze kształtu.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak widać, argumentów na systematyczne skracanie włosów jest naprawdę dużo, jednak posiadaczki długich pasm niechętnie decydują się na eksperymenty. Jak się do tego przekonać? Wystarczy wybrać fryzurę, dzięki której nie będziesz musiała rozstawać się z dotychczasową długością włosów. Jedną z nich jest stylizacja na motyla.

Fryzura motyla - czym jest?

Fryzura motyla to cięcie dające efekt krótkich włosów bez ingerencji w ich długość. Składa się z dwóch warstw. Jedną z nich jest część cieniowana do linii podbródka. Podkreśla rysy twarzy i dodaje całości objętości. Druga warstwa rośnie pod spodem i ich długość się nie zmienia. Takie rozwiązanie pozwoli zachować długie włosy i jednocześnie odświeży wygląd.

Ta modna fryzura ma wiele zalet. Dzięki zachowaniu dłuższych pasm można z łatwością układać je w ulubiony kucyk, kok czy warkocz. Cięcie w stylu motyla idealnie sprawdzi się u kobiet potrzebujących delikatnej zmiany, bez konieczności ich skracania. Jeśli więc szukasz inspiracji na modną i prostą stylizację włosów, to fryzura motyla jest idealna dla ciebie.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Amend/Getty Images

Pozostałe wiadomości