Masz alabastrową cerę? Sprawdź, jak właściwie ją pielęgnować

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
glamour.pl/elle.pl
kobieta, która ma alabastrową cerę

Czym jest skóra alabastrowa? Choć wiele kobiet marzy o tym, żeby mieć jasną, wręcz porcelanową cerę, to wymaga ona szczególnej troski i stosowania właściwych kosmetyków. Jak o nią dbać?

Skóra alabastrowa - czyli jaka?

Skóra alabastrowa to jeden z rodzajów cery. Jest bardzo jasna, blada, niekiedy porcelanowa. Bardzo często posiadacze tego rodzaju cery mają też jasne włosy - najczęściej blond lub rude, niekiedy mają one kasztanowy odcień, ale nie jest to reguła. Zdarza się, że i brunetki mają bardzo jasną cerę.

Porcelanowa karnacja kojarzy nam się ze zdrowiem i młodością. Co ciekawe, bardzo często właśnie taką skórę mają bohaterki popularnych bajek. Jej posiadaczką była np. Królewna Śnieżka. W krajach azjatyckich - zwłaszcza w Chinach oraz Japonii - alabastrowa skóra cieszy się szczególnym uznaniem i pożądaniem.

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
wideo 2/5

Jak dbać o skórę alabastrową?

Każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji, dlatego, zanim sięgniemy po jakiś kosmetyk, w pierwszej kolejności warto spotkać się dermatologiem. Specjalista podpowie, jak dbać o skórę oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kosmetyków. Dzięki konsultacji dowiemy się, czego skórze brakuje i co zrobić, aby te niedobory uzupełnić.

Należy pamiętać, że skóra alabastrowa jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego osoby, które mają ten rodzaj cery, zawsze powinny mieć przy sobie krem łagodzący, który neutralizuje skórę, a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Ten ostatni powinny stosować przez cały rok.

Skóra alabastrowa potrzebuje też odpowiedniego oczyszczenia. Warto to robić dwa razy dziennie - rano i wieczorem - najlepiej z wykorzystaniem kosmetyków, który zawierają naturalne składniki, takie jak np. aloes. Warto także sięgać po kosmetyki z kolagenem, retinolem oraz kwasem hialuronowym. Zaleca się także, aby co drugi dzień nakładać na twarz maseczkę, która dodatkowo nawilży skórę.

Skóra alabastrowa - czego unikać?

Posiadacze alabastrowej skóry powinni unikać długotrwałego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Opalanie nie tylko przyspiesza procesy starzenia się skóry i sprzyja tworzeniu się zmarszczek, ale także może podrażnić skórę. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie używać kremów z filtrem. Należy także unikać częstego dotykania skóry twarzy. Nasze ręce przenoszą zarazki, które potem mogą powodować nieprzyjemne infekcje i niedoskonałości.

Dodatkowo osoby z tym rodzajem cery nie powinny stosować chusteczek do demakijażu oraz ostrych mydeł chemicznych, ponieważ mogą one podrażnić skórę.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: glamour.pl/elle.pl

Źródło zdjęcia głównego:  PKpix/Getty Images

Pozostałe wiadomości