Jak pielęgnować delikatne włosy dziecka? Fryzjerka gwiazd o swoich patentach

Jak dbać o włosy dziecka
Jak pielęgnować włosy dziecka?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mycie włosów to nielubiana przez wiele dzieci czynność. Czasochłonne i skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne szybko je zniechęcą. Jak zatem dbać o czupryny maluchów, aby rosły mocne, błyszczące i zdrowe? Oto podpowiedzi ekspertki.

Jak myć i pielęgnować włosy dziecka?

Mamy chcą, żeby włosy ich dzieci szybko rosły, były błyszczące i zdrowe. Jednak nie wiedzą, jak je pielęgnować. Zazwyczaj tylko je myją i używają do tego zwykłych szamponów, często tych "nieszczypiących w oczy". - To błąd, ponieważ takie szampony mogą podrażnić delikatną skórę głowy dziecka, gdzie warstwa ochronna jest zdecydowanie mniejsza niż u dorosłych. Zawsze mówię, że o włosy dziecka trzeba dbać jak o własne. Dlatego tak ważne jest, żeby nie tylko myć włosy, ale także odpowiednio je nawilżać stosując odżywki. Jeśli dziecko nie lubi myć głowy, polecam użycie daszków, nawet takich najzwyklejszych letnich, a odżywkę wybrać taką, której nie trzeba spłukiwać - powiedziała fryzjerka gwiazd, Aga Koper.

Jak często myć włosy dzieci?

- W zależności od potrzeb, tak samo jak w naszym przypadku. U dzieci włosy przetłuszczają się jednak wolniej, ponieważ skóra wydziela mniej sebum, powodującego przetłuszczanie - wyjaśniła ekspertka.

Najczęstsze problemy – elektryzowanie, plątanie włosów i trudności z rozczesywaniem

Jak sobie jednak poradzić, jeśli włosy naszego dziecka plączą się, a rozczesywanie niesfornych kosmyków sprawia ból? - Właściwa technika i odpowiednia szczotka. Zawsze czeszemy zaczynając od końcówek, stopniowo przechodzimy coraz wyżej, aż do nasady. Odpowiednia szczotka lub grzebień ma duże znaczenie. Polecam z włosiem dzika, jest trwała i dodatkowo zamyka łuskę włosa. Zawsze rozczesuję włosy córki przed i po myciu, nie w trakcie - powiedziała specjalistka.

Suszyć włosy, czy nie suszyć?

- Zawsze i bezwzględnie tak. Zarówno włosy dzieci, jak i dorosłych. Mokry włos jest napęczniały i bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego zawsze należy je dobrze wysuszyć po myciu. Mamy chłopców też powinny o tym pamiętać, bo wilgotna skóra głowy jest doskonałym podłożem do rozwoju drobnoustrojów, co może prowadzić do podrażnień - wyjaśniła Aga Koper.

Porost włosów

Kobiety stosują wcierki, czy powinniśmy ich także używać w przypadku dzieci? - Nie, na stosowanie wcierek jeszcze przyjdzie czas. Mamy często przychodzą do mnie i w panice pytają, jak wzmocnić włosy szczególnie u dziewczynek, bo są jak mówią "takie liche". Pamiętajmy, że włos dziecka z wiekiem się wzmacnia i to, że dziś jest cienki i delikatny, nie oznacza, że już zawsze taki będzie - stwierdziła ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości