Moda i Uroda

Duży nos czy odstające uszy mogą być atutem w modelingu. "Nie ma ograniczeń"

Moda i Uroda

Autor:
Justyna
Piąsta
Świat mody potrzebuje oryginalności!
Świat mody potrzebuje oryginalności! Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Świat mody coraz bardziej otwiera się na inność. Wielką karierę w tej branży mogą zrobić nie tylko modele i modelki, wpisujący się w klasyczny kanon piękna, ale również osoby o oryginalnej, charakterystycznej urodzie. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym Anatol Modzelewski, model, oraz Karla Gruszecka, stylistka i redaktorka mody.

Nowe oblicze modelingu

Przez lata modeling był zarezerwowany przede wszystkim dla osób bardzo szczupłych i wysokich, z symetryczną twarzą - najlepiej bez znaków szczególnych. Obecnie większą uwagę zwraca się na oryginalność i nietuzinkową urodę. Przekonał się o tym Anatol Modzelewski, który odnosi sukcesy w branży modowej i współpracuje z najsłynniejszymi projektantami na świecie. To, co go wyróżnia, to charakterystyczny nos z blizną.

- Na początku nie mogłem zaakceptować swojego nosa. Trochę go nie lubiłem, ale to z czasem mijało. Później go polubiłem, ludzie go polubili. Niektórzy mówią, że mój nos pomógł mi wejść do świata tej wielkiej mody - przyznał Anatol. - Zacząłem pracę 10 lat temu. (...) Jestem jednym z wielu top modeli w Polsce, którzy dobrze sobie radzą - dodał Modzelewski.

Karla Gruszecka, stylistka i redaktorka mody, dodała, że wygląd to jedno, ale liczy się też charakter.

- Nie jest kluczowe to, jaki mamy wzrost czy wagę, ale osobowość. (...) Szuka się ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Marki angażują ludzi, którzy interesują się świetnymi rzeczami, pochodzą z ciekawych zakątków świata. Tak naprawdę ta uroda, cecha charakterystyczna jest tylko kropką nad i, nie ma żadnych ograniczeń. Wiek nie jest ograniczeniem, waga, odstające uszy, krótkie włosy, bielactwo, androgeniczna uroda u dziewczyn. Wszystko to może zadziałać na plus, ale najważniejsze jest, co ktoś ma do powiedzenia - podkreśliła Gruszecka.

Oryginalni modele odnoszą sukcesy

Modelki o charakterystycznej urodzie z powodzeniem biorą udział w kampaniach, chodzą po światowych wybiegach i trafiają na okładki magazynów. Przykładem tego jest Ashley Graham, amerykańska modelka plus size. Na polskim rynku również znajdziemy wiele nazwisk.

- Karolina Malinowska zrobiła gigantyczną karierę w oparciu o swoje odstające uszy. Arkadius ją wypromował. Kiedy Karolina delikatnie sobie te uszy skorygowała, to jej kariera potoczyła się zupełnie inaczej. Z kolei Julka Banaś ma diastemę i bardzo piękne, rude włosy. Kiedy się przefarbowała, to jej kariera poszybowała w niesamowitym tempie - zauważyła Karla.

- Projektanci potrzebują już nie takiego typowego kanonu piękna, ale też szukają czegoś, co wyróżnia się na tle innych, co zwróci uwagę i przyciągnie spojrzenia różnych ludzi - zaznaczył Anatol Modzelewski. - Widzę to po sobie. Nigdy w siebie nie wierzyłem przez swój nos. Dopiero kiedy dostałem szansę od innych, wsparcie, ktoś mnie popchnął, to poszedłem w ten świat - podsumował model.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości