Materiał promocyjny

Jak prawidłowo zabezpieczyć skórę przed opalaniem? "Nie żałujemy tego produktu"

Jak prawidłowo zabezpieczyć skórę przed opalaniem?
DD_20240525_Uniejow_hebe_REP
By cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem powinniśmy pielęgnować naszą skórę przez cały rok, jednak to w cieplejszych miesiącach warto poświęcić jej szczególną uwagę. O tym, jak jednocześnie skutecznie chronić się przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych i zjawiskowo prezentować się na plaży, Mateusz Hładki rozmawiał z Bianką Bądzelewską, ekspertką drogerii Hebe.

Skóra gotowa na lato

Wbrew pozorom do opalania powinniśmy zacząć przygotowywać się nie przed samym wyjściem na plażę, a nawet kilka tygodni wcześniej.

- Pierwszym krokiem przygotowania ciała do kąpieli słonecznych powinien być peeling do ciała. (....) Wprowadzenie peelingu do naszej rutyny pielęgnacyjnej spowoduje, że złuszczymy martwy naskórek, procesy regeneracyjne skóry będą przyspieszone, a skóra będzie odpowiednio nawilżona. Dzięki temu będzie mniej podatna na poparzenia słoneczne, a ta zdrowa, złota opalenizna utrzyma się dłużej - mówiła Bianka Bądzelewska.

Mateusz Hładki podkreślił, że słowa ekspertki drogerii Hebe tyczą się nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Następnie zapytał o to, jak chronić skórę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

- Powinniśmy zadbać o to, aby chronić skórę całego ciała. Dlatego wybierajmy produkty z wysoką ochroną przeciwsłoneczną i sprawdzajmy na opakowaniu, czy chroni nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Promieniowanie UVA to jest to, które powoduje fotostarzenie skóry i jest tak samo intensywne o każdej porze dnia i roku. (...) Promieniowanie UVB to jest to, które jest odpowiedzialne za opaleniznę, bo to jest reakcja obronna skóry, że pojawia nam się opalenizna, która chroni komórki przed zniszczeniem - mówiła ekspertka.

Jak używać kremów z filtrem?

Często pojawiającym się pytaniem w kontekście ochrony przed słońcem jest to, jak dużo produktu z filtrem nakładać na twarz.

- Takiego kremu powinniśmy nałożyć na dwa palce, czyli nie żałujemy tego produktu. To jest przeliczenie ok. 1,25 miligrama i to wszystko wmasowujemy w skórę twarzy, aby zapewnić jej odpowiednią ochronę - wytłumaczyła ekspertka. Dodała, że taki krem daje nam 2-3 godziny ochrony, dlatego powinniśmy go reaplikować.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?