Materiał promocyjny

Witamina C idealna na Dzień Mamy. Na jaki kosmetyczny prezent warto postawić?

20240523-DDTVN-70
Jak opóźnić proces starzenia się skóry?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dzień Matki to doskonała okazja, by sprawić sobie lub własnej mamie prezent, który zadba o zdrowie naszej skóry. W kawiarence Dzień Dobry TVN pojawiła się doktor Izabela Załęska, która jest ekspertką drogerii SUPER-PHARM, by wyjaśnić, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy wybieramy kosmetyczne prezenty. Jakie składniki są niezbędne do odpowiedniej pielęgnacji?

Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach?

Natłok obowiązków, praca i opieka nad dziećmi to doświadczenie większości kobiet. W tym życiowym pędzie, zwłaszcza w Dniu Mamy, warto znaleźć odrobinę czasu tylko dla siebie. Takim momentem może być pielęgnacja kosmetyczna naszej skóry, która będzie odpowiednio dostosowana do naszych potrzeb. Według dr Izabeli Załęskiej należy zwrócić uwagę na produkty zawierające znane i przebadane składniki, tzw. hero ingredients, takie jak: kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, witamina C i A.

- Drogie mamy, my musimy o siebie zadbać. Zabieg, który bym rekomendowała to taki z witaminą C. Ona może być w różnych formach [...] Peeling, ampułka z 15% witaminy C, maska, która będzie fantastycznie wygładzała i pielęgnowała. [...] Witamina C jest dla każdego - tłumaczyła gościni programu.

Najlepsze kosmetyki to te, które łączą różne formy witaminy C, gdyż nadają nie tylko natychmiastowy efekt, ale i działają dogłębniej oraz długofalowo. Warto wiedzieć, że ten składnik sprawdzi się również w pielęgnacji cery wrażliwej.

Jaki kosmetyczny prezent sprawdzi się na Dzień Mamy?

Jeśli zdecydujemy się na wręczenie kosmetyków w ramach prezentu na Dzień Mamy, powinniśmy pamiętać o tym, iż pielęgnacja dzieli się na tę dzienną oraz nocną. Do pierwszej grupy należą produkty takie jak: kwas hialuronowy, peptydy, niacynamid, krem i filtr SPF.

- W nocy absolutnie pamiętajmy o kremie pod oczy. To jest minuta, by zadbać o siebie. [...] Nie bójmy się witaminy C, a wręcz - szukajmy jej w preparatach - podsumowała lekarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?