krem z filtrem

    krem z filtrem

    Ochrona przeciwsłoneczna to niezwykle istotny element pielęgnacji, o którym powinniśmy pamiętać przez cały rok. Nie ulega jednak wątpliwości, że latem znacznie częściej sięgamy po specjalne kremy z filtrem, których stosowanie pozwala nam uniknąć poparzenia, a jednocześnie skutecznie wpływa na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Może się jednak zdarzyć, że wybrany kosmetyk nie wygląda dobrze pod makijażem, a nawet w charakterystyczny sposób roluje się na cerze. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

    Trwa upalne lato. Spędzamy mnóstwo czasu na słońcu, ale trzeba przy tym pamiętać, żeby odpowiednio chronić swoją skórę. Jak bezpiecznie się opalać, by uniknąć oparzeń? Na to pytanie odpowie nasz wakacyjny poradnik.

    Lubimy słońce, bo poprawia nam nastrój i daje ciału opaleniznę, a ta jest dowodem na to, że wakacje były udane. Jednak intensywne opalanie się przyczynia się nie tylko do starzenia się skóry, ale też do poparzeń i nowotworów skóry. Jak zatem bezpiecznie korzystać ze słońca? O to zapytaliśmy w programie Dzień Dobry Wakacje dermatolog Iwonę Mączyńską. Dowiedź się, jak używać kremów z filtrem i jaki filtr jest najlepszy dla Ciebie!

    Piękna, złocista opalenizna to wspaniała pamiątka z wakacji. Opalać się trzeba jednak z głową. Stosowanie kremów z filtrem jest wręcz obowiązkiem. Choć doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, to wielu z nas rezygnuje z tej powinności. Czasami taka niechęć do smarowania się kremem może przerodzić się nawet w "filtrofobię". Co to takiego? Dlaczego tak bardzo boimy się stosować preparatów chroniących naszą skórę przed promieniami UV? Jakie są na ten temat mity? O zaletach stosowania filtrów w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dermatolog Marcin Ambroziak.