Lato już się kończy. Niedługo pozostanie nam po nim jedynie opalenizna, zdobyta podczas wakacyjnych wojaży. Jak cieszyć się nią jeszcze długo po powrocie z plażowania, wymarzonych wakacji czy też po zwykłym opalaniu się na balkonie? Warto zadbać o skórę zarówno przed, jak i po opalaniu. Oto sprawdzone sposoby na zachowanie pięknej opalenizny na wiele dni.
"Nie żałujemy tego produktu".
Podczas wakacji chętnie wygrzewamy się na słońcu i opalamy ciało. Jednak później na skórze można zauważyć nieestetyczne przebarwienia. Jak powstają i czy można się ich pozbyć?
Suplementy na opalanie stają się coraz popularniejsze wśród osób chcących cieszyć się opaloną skórą.
Upewnij się, czy aplikujesz i przechowujesz go poprawnie. O tym, jak to robić opowiedziała biolog i kosmetolog Paulina Błańska-Klajna.
Słońce i opalenizna, mimo, że przez wielu lubiane, mogą być niebezpieczne. Warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry.
Polscy naukowcy na czele z prof. dr hab. Marcinem Majką uzyskali preparat skuteczny w blokowaniu promieniowania UV, który jest w 100 proc. naturalny i bezpieczny dla zdrowia.
Podczas wysokich temperatur należy pamiętać o kremach z filtrem, które powinny być nieodłącznymi elementami wakacyjnego ekwipunku. Niestety niekiedy się zdarza, że o nich zapominamy, co kończy się oparzeniami słonecznymi. Jak je łagodzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dermatolog i lekarz medycyny estetycznej, Marcin Ambroziak.
Opalanie przywodzi na myśl wakacje, relaks, dobre samopoczucie. Nawet zdrowie, ponieważ promieniowanie UVB przyczynia się do syntezy witaminy D w skórze. Jednak ekspozycja skóry na słońce ma także negatywne konsekwencje. Dlatego eksperci są zgodni co do tego, że należy stosować zabezpieczania przed promieniowaniem UV. Co możesz zrobić poza stosowaniem filtrów ochronnych? Wybierać do codziennej pielęgnacji kosmetyki, które zawierają "naturalne filtry". Substancje pochłaniające promieniowanie słoneczne warto uwzględniać także w diecie.
Edyta Herbuś w ostatnim czasie w mediach społecznościowych pokazuje zdjęcia ze swojego urlopu. Najnowsza fotografia zaskoczyła jednak fanów, a wszystko przez czerwoną opaleniznę. Jak jej uniknąć?
Brąz skóry, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, to marzenie wielu kobiet. Część z nich, zamiast narażać się na niezbyt zdrowe promieniowanie w solarium, woli bezpieczniejsze rozwiązania. Kosmetyki brązujące to świetny pomysł. Jednak oprócz wiedzy na temat jego efektów działania przyda się także znajomość patentów na to, jak zmyć samoopalacz z rąk.
Lubisz się opalać, ale jednocześnie obawiasz się o swoją skórę? Wszystko jest dla ludzi, jednak krem z filtrem, nakrycie głowy i umiar to podstawa. Teraz dzięki specjalnemu kalkulatorowi obliczysz, jak długo można cieszyć się słońcem, by sobie nie zrobić krzywdy oraz jaki filtr wybrać.
Dla niektórych miłość do opalenizny staje się chorobliwa. Nadmiar ekspozycji na słońce, wizyty na solarium kilka razy w tygodniu i zapominanie o filtrach, byle tylko być pięknie opalonym, budzi poważne wątpliwości ekspertów. Fani opalania to bardzo często także osoby, które doświadczają tzw. tanoreksji, czyli zaburzeń osobowości wynikających z kultu własnego ciała. Monika przez cztery lata opalała się codziennie, by wyglądać szczuplej.
Po opalaniu na skórze może pozostać nie tylko opalenizna. Zbyt częsta i długotrwała ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do pojawienia się na niej ciemnych plam. Przebarwienia powstają dosyć łatwo, ale ich pozbycie się to proces żmudny i trudny. Dlaczego powstają i jak można je usunąć?
Zaczynają się upały. Nie ulega niczyjej wątpliwości, jak ważne jest, żeby chronić skórę przed promieniowaniem UV. Szczególnie należy zabezpieczyć dzieci. Uważać powinny także osoby z jasną karnacją. Jak zadbać o swoją skórę, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN, prof. Aleksandra Lesiak z Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Czas ciąży jest dla kobiety okresem pełnym zmian. Wymaga on wzmożonej dbałości nie tylko o własne zdrowie, lecz także o ciało, w którym dokonuje się mnóstwo przemian. Stosowanie specjalnych balsamów czy żeli pielęgnacyjnych nikogo nie dziwi. Co jednak z opalaniem w ciąży?
Przed nami majówka. Długi weekend to tradycyjnie czas relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Upałów nie będzie, ale w niektórych częściach kraju synoptycy zapowiadają słoneczną aurę, co umożliwi pierwsze w tym sezonie opalanie. Majowe słońce wprawdzie nie operuje tak mocno jak latem, jednak warto z niego korzystać rozsądnie, o czym przypomina Aldona Maciąg, specjalistka dermatologii.
Jedni z urlopu wrócili, drudzy dopiero się na wyjazd szykują, a niektórzy odpoczywają właśnie teraz. Wszystkich łączy jeden cel - wypocząć, cieszyć się piękną pogodą i oczywiście zdobyć zdrową opaleniznę. Często zastanawiamy się, jak po wakacjach pielęgnować brązowy kolor ciała, by go utrzymać i jak najdłużej się nim cieszyć nawet w jesienne dni. Z pomocą przybywa kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Każdy z nas chce wrócić z urlopu z piękną opalenizną. Jak się opalać w sposób bezpieczny dla skóry? W studiu Dzień Dobry Wakacje swoją wiedzą na temat bezpiecznego opalania podzieliła się z nami dermatolog dr Magda Łuczkowska. Czy Wy używacie kremów z filtrem?
Lubimy słońce, bo poprawia nam nastrój i daje ciału opaleniznę, a ta jest dowodem na to, że wakacje były udane. Jednak intensywne opalanie się przyczynia się nie tylko do starzenia się skóry, ale też do poparzeń i nowotworów skóry. Jak zatem bezpiecznie korzystać ze słońca? O to zapytaliśmy w programie Dzień Dobry Wakacje dermatolog Iwonę Mączyńską. Dowiedź się, jak używać kremów z filtrem i jaki filtr jest najlepszy dla Ciebie!
Amatorów promieni słonecznych nie brakuje. Jak zatem przygotować skórę do bezpiecznego opalania? Co jeść i pić, żeby nasza skóra w wyniku opalania nie starzała się za bardzo? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła mgr farmacji i ekspertka mikroodżywiania Marta Mieloszyk-Pawelec.
Lubimy się opalać, niestety wiele osób zapomina o tym, że zbyt duża dawka promieni słonecznych może zaszkodzić skórze. Jak zatem opalać się bezpiecznie? Jak działają preparaty kosmetyczne z filtrami? Czy chemia w nich zawarta jest bezpieczna? Czy samoopalacze chronią skórę przed poparzeniami? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dermatologa Łukasza Preibisza.