Jak zatrzymać wakacyjną opaleniznę na dłużej? Poznaj rady kosmetyczki

Dzień Dobry Wakacje
Jedni z urlopu wrócili, drudzy dopiero się na wyjazd szykują, a niektórzy odpoczywają właśnie teraz. Wszystkich łączy jeden cel - wypocząć, cieszyć się piękną pogodą i oczywiście zdobyć zdrową opaleniznę. Często zastanawiamy się, jak po wakacjach pielęgnować brązowy kolor ciała, by go utrzymać i jak najdłużej się nim cieszyć nawet w jesienne dni. Z pomocą przybywa kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Zatrzymaj opaleniznę na dłużej

Piękna, letnia, złocista opalenizna to tak naprawdę stan zapalny naszej skóry. Powstaje po to, aby chronić nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ściemnienie barwy skóry następuje w wyniku naturalnej, fizjologicznej reakcji, która zachodzi podczas ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.

Opalenizna nie jest niczym zdrowym, jest funkcją obrony naszego organizmu, ponieważ skóra chroni nasze organy wewnętrzne

- zaznacza na wstępie kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Dlatego konieczne trzeba dopilnować, aby kąpiele słoneczne były obarczone jak najmniejszym ryzykiem i zminimalizować czas opalania do niezbędnego minimum.

Jak zatrzymać wakacyjną opaleniznę?

Aby dłużej cieszyć się piękną opalenizną należy przede wszystkim dobrze przygotować się do kąpieli słonecznych . Bardzo ważne jest, aby regularnie pilingować skórę w celu usuwania zrogowaciałego naskórka. Idealnie do tego sprawdzi szczotkowanie ciała na sucho lub peelingi ziarniste.

Należy również dbać o odpowiednie nawilżenie skóry poprzez stosowanie balsamów jeszcze przed wakacjami. Tymi zabiegami wzmacniamy skórę poprzez odżywianie jej oraz usuwanie niepotrzebnego obumarłego naskórka.

Można również zacząć stosować kosmetyki zawierające beta karoten. Poza tym, że zabarwia on lekko skórę na złoty odcień, to w niewielkim stopniu przygotowuje ją do opalania, stymulując produkcję melaniny. Masło kakaowe również lekko nas "opali".

Stosowanie filtrów jest bardzo istotne, ponieważ zmniejszają one prawdopodobieństwo poparzenia. Poza tym opalenizna powstała w trakcie stosowania fotoprotekcji jest bardziej trwała.

Jak dbać o opaleniznę

Bezpośrednio po opalaniu należy stosować balsamy kojące, aby uspokajać stan zapalny skóry i ją wyciszyć. Świetnie tutaj sprawdza się takie składniki jak aloes, pantenol, witamina B3 czy beta karoten .

Po wakacjach stosujmy pielęgnację nawilżającą i odżywiającą skórę i nie bójmy się pilingów.

Opalenizna nie mieści się w zrogowaciałym naskórku, żeby skórę nawilżyć, musimy go usunąć. Składniki aktywne w kosmetykach muszą mieć łatwą drogę do przenikania

- tłumaczy kosmetyczka Aneta Suchowierska.

Można również stosować balsamy brązujące, które będą jednocześnie nawilżały i zabarwiały skórę, wzmacniając odcień opalenizny. Warto też sięgnąć po takie, które w swoim składzie mają masło kakaowe lub beta karoten.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Wakacyjny poradnik. Jak bezpiecznie się opalać?

Ratunku – moja skóra piecze! Jak poradzić sobie z oparzeniami słonecznymi?

Jak opalić się na brązowo? Sprawdzone sposoby

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Sprawdź więcej modowych inspiracji!
Materiał promocyjny

Sprawdź więcej modowych inspiracji!