Duży biust = duży problem? Sprawdź, jak dobrać biustonosz, żeby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości

Autor:
Anna
Gondecka
Problem dużego biustu – jak go rozwiązać?
Problem dużego biustu – jak go rozwiązać? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Od lat biust uznawany jest za atrybut kobiecości. Jednak duże piersi dla wielu kobiet mogą stanowić niemały problem. O tym, jak ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany biustonosz, porozmawialiśmy z międzynarodowa ekspertka brafittingu Izą Sakutovą.

Jak ciężar biustu wpływa na kobiece ciało?

O tym, jak uciążliwy może być duży biust, wiedzą tylko kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN postanowili zrobić mały eksperyment i pokazać panom, z czym na co dzień muszą się zmierzyć posiadaczki dużych piersi. Nasz prowadzący Krzysztof Skórzyński, żeby zrozumieć, jak duży dyskomfort może powodować duży biust, założył specjalnie przygotowaną formę, która pozwoliła mu nie tylko poczuć ciężar, ale także zrozumieć, jak piersi oddziałują na ciało.

Krzysztof Skórzyński przyznał, że czuje się bardzo niekomfortowo. - Zdecydowanie nie jest to przyjemne - podkreślił.

Nasza ekspertka, Iza Sakutova wyjaśniła, że w przypadku dużego biustu kluczowy jest dobrze dobrany biustonosz. - Ciężki i źle podtrzymany biust przechyla nas do przodu i ciągnie nasze barki. Zaczynamy się garbić, głowa wysuwa się do przodu i się zaokrągla, a całe obciążenie i napięcie zostaje na odcinku szyjnym i na ramionach. W rezultacie odczuwamy niesamowity ból - wyjaśniła.

- W ramionach tworzą nam się wyżłobienia od ramiączek, które w źle dopasowanym biustonoszu noszą piersi - dodała.

Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?

Według Izy Sakutovej podstawą jest pas obwodu biustonosza. - To jest absolutny fundament podtrzymania piersi. To on w 80, nawet 90% powinien podtrzymywać biust. Ramiączka tylko pomagają, wspierają, przyklejają miseczki do naszego ciała. Całą robotę w podtrzymaniu odgrywa stabilnie dobrany pas obwodu biustonosza. - podkreśliła.

Kolejnym ważnym elementem biustonosza są miseczki. - One powinny całkowicie obejmować biust, nie powinno być żadnych wybrzuszeń. Natomiast fiszbinka powinna okalać piersi u jej podstawy- dodała Iza Sakutova.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/ East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości