ekspert

  Osoby zmagające się z problemami skórnymi mogą dzięki niej dowiedzieć się m.in. czy podłożem choroby są np. zaburzenia psychiczne.

  "Może powrócić i znów siać spustoszenie".

  Doktor Paweł Grzesiowski jest mocno zaniepokojony tym, jak Polacy podeszli do złagodzonych od piątku obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Ekspert do spraw walki z COVID-19 przestrzega, że jeśli sytuacja nadal będzie wyglądała tak, jak w pierwszy weekend od poluzowania obostrzeń, wyraźnie odczujemy to już za cztery tygodnie.

  Część osób jest już po pierwszej dawce szczepienia przeciwko COVID-19. Czekając na drugi zastrzyk warto zadbać o swoje zdrowie i chronić się przed infekcjami, które mogą opóźnić cały proces. Co zrobić, kiedy między szczepieniami musieliśmy przyjąć antybiotyk? W naszym programie tłumaczył to dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej.

  Większość z nas nie wyobraża sobie lepszego rozpoczęcia dnia niż kubek gorącej aromatycznej kawy. Ale "mała czarna" to nie tylko napój, który da nam energię na cały dzień. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy, jak ją parzyć i jak przechowywać ziarna - o tym rozmawiamy z Anną Oleksak, ekspertką kawy COSTA COFFEE, certyfikowanym sędzią międzynarodowych zawodów dla baristów oraz Q Arabica grader.

  Przygotowaliście nowe danie dla dziecka, a ono nawet nie chce spróbować? Gdy prosisz, by zjadło cały obiad, rozgrzebuje tylko na talerzu? Być może twoje dziecko wcale nie jest niejadkiem, a problem niejedzenia tkwi zupełnie gdzie indziej.

  Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się z dnia na dzień. Okazuje się jednak, że COVID-19 nie dotknie każdego. Zdaniem genetyka i biologa prof. Marka Sanaka wraz ze wzrostem zakażeń wzrośnie też odporność zbiorowa na SARS-CoV-2.

  To już końcówka kampanii wyborczej na urząd Prezydenta RP. W ostatniej debacie ubiegający się o reelekcję Prezydent Bronisław Komorowski i, startujący w wyborach, europoseł Andrzej Duda próbowali przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Jak wypadli? Jakie techniki propagandowe stosowali? Które elementy mowy ciała, jakimi się posługiwali są już passé? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, który zorganizował spotkanie z ekspertami.

  Przewijanie jest bardzo ważną umiejętnością, ponieważ zaraz po narodzinach dziecka powtarzamy tę czynność kilka razy dziennie. Jak to prawidłowo robić? Jak pielęgnować kikut pępowinowy noworodka? O tym - w ramach cyklu Instrukcja obsługi malucha - ekspert Dzień Dobry TVN położna Karolina Ebebenge.

  Utrata jakich danych osobowych jest najbardziej niebezpieczna? Co zrobić, gdy zgubiliśmy dokument, a co, gdy został nam skradziony? Czy banki weryfikują dane osoby starającej się o pożyczkę? Co zrobić, gdy firma pożyczkowa domaga się od nas spłaty kredytu, którego nie wzięliśmy? Jak udowodnić, że to nie my zaciągnęliśmy pożyczkę? O tym ekspert Dzień Dobry TVN Luka Szaranowicz.

  Jak wygląda wprowadzanie glutenu do diety dziecka i kiedy można zacząć wprowadzać krowie mleko? Dietetyczka i psycholog kliniczny Agata Ziemnicka w roli eksperta!