Koronawirus

Gwyneth Paltrow leczy COVID-19 dietą i pobytem w saunie. Ostra reakcja eksperta

Koronawirus

Cober Videos/ x-news

Gwyneth Paltrow od dłuższego czasu interesuje się zdrowiem. Aktorka wypuściła linię suplementów diety, a także promuje naturalne metody leczenia. W ocenie artystki niektóre z nich mogą być pomocne w leczeniu COVID-19. Wypowiedź aktorki spotkał się z ostrym komentarzem NHS, czyli brytyjskim odpowiednikiem Ministerstwa Zdrowia.

Jak Gwyneth Paltrow leczy COVID-19?

Gwyneth Paltrow od wielu lat interesuje się zdrowym stylem życia. Aktorka prowadzi sklep internetowy, w którym sprzedaje (według The Guardian - niesprawdzone) suplementy diety, a także prowadzi bloga, w którym dzieli się swoimi patentami na dobre samopoczucie.

W jednym z wpisów artystka opisała swoją walkę z COVID-19. Paltrow napisała, że choć pokonała infekcję, to dalej cierpiała z powodu tzw. długiego COVID-u, do tego zmagała się z mgłą mózgową, która często pojawia się u osób, które przeszły infekcję wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Na szczęście - jak napisała - poradziła sobie z tymi dolegliwościami. W jaki sposób?

Po pierwsze artystka przeszła na dietę ketogeniczną oraz rośliną. Aktorka zaznaczyła, że zaczynała dzień od postu i pierwszy posiłek jadała dopiero ok. godziny 11. Najczęściej były to m.in. kimchi albo bezcukrowa kombucha. Dodatkowo aktorka stosowała produkowane przez siebie suplementy, a także chodziła do sauny.

Gwyneth Paltrow i reakcja ekspertów w sprawie COVID-19

Wpis aktorki nie przeszedł bez echa. Do słów artystki odniósł się prof. Stephen Powis, przedstawiciel NHS, czyli brytyjskiego odpowiednika Ministerstwa Zdrowia. Specjalista wezwał aktorkę do tego, aby przestała rozprzestrzeniać nieprawdziwe informacje.

Prof. Powis jest zdania, że wszystkie znane i wpływowe osoby powinny z większą rozwagą podchodzić do tego, co publikują w mediach społecznościowych i nie powinny wprowadzać ludzi w błąd.

COVID-19 to poważana choroba. Wiele osób przechodzi ją bardzo ciężko i wymaga specjalistycznego leczenia w szpitalu. Aby móc się przed nią chronić, ale i skutecznie łagodzić objawy infekcji wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 do ludzi muszą trafiać przede wszystkim rzetelne i sprawdzone informacje. Szerzenie dezinformacji może mieć katastrofalne skutki.

Niebezpieczne powikłania po przejściu COVID-19?

Zobacz także:

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Izraelu. "Aby do nich zachęcić, jeden z barów oferował darmowego drinka"

86-latka przeszła 5 kilometrów, by się zaszczepić: "Co w tym dziwnego?"

Agnieszka Kaczorowska rozprawia się hejterami. "Nie muszę pracować i zarabiać, mnie pieniądze lecą z nieba"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: theguardian.com

Pozostałe wiadomości