Te trzy znaki najlepiej zarządzają pieniędzmi. Komu bieda nie grozi?

Autor:
Astrolog
Merkurja
Które znaki zodiaku najlepiej dbają o finanse?

Nie bez powodu mówimy, że kogoś trzymają się pieniądze, albo że ma dobrą rękę do finansów lub głowę do interesów. Możemy zauważyć, że zarządzanie portfelem przez takie osoby jest wręcz automatyczne bądź instynktowne. Takie predyspozycje ujawniają się już we wczesnym stadium naszego rozwoju. Te trzy znaki zodiaku potrafią najlepiej zarządzać pieniędzmi. Jesteś wśród nich?

Uważnie obserwując, jak rodzi się stosunek do pieniędzy, możemy mieć nieodparte wrażenie, że od małego berbecia, niektórzy skwapliwie chowają uciułane monety do świnki skarbonki. Później z łatwością przeskakują na chomikowanie sum na kontach i lokatach. Z kolei inni, od dzieciństwa beztrosko przepuszczają swoje kieszonkowe na lody, lizaki, czekoladki i inne chwilowe przyjemności, nie bacząc na to, co będzie jutro. Ten styl życia pozostaje z nimi również w dojrzałych latach. Kwestia wychowania? Nie tylko. Znaki zodiaku a pieniądze - poznaj trzy, które z finansami radzą sobie najlepiej.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Pieniądze a znak zodiaku. Kto ma szansę zostać krezusem?

Są pewne wskaźniki w horoskopie, które mówią o dobrym zarządzaniu finansami, a dzięki temu, pomnażaniu majątku. Jakie? Trzeba mieć mocno obsadzony jeden z poniższych znaków zodiaku.

Koziorożec a pieniądze

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Można mieć wiele do zarzucenia przedstawicielom tego znaku, ale z pewnością nie to, że nieodpowiedzialnie traktują finanse. Koziorożce jak ognia unikają kredytów i ryzykownych transakcji handlowych. Stawiają na sprawdzone metody pomnażania majątku. Lokaty w szanowanych bankach, inwestycje w prestiżowe lokale, nieruchomości czy ziemię. Nawet jeśli kupują coś sobie, lub swoim bliskim, myślą o tym, aby były to mądrze wydane pieniądze. Stylowe wieczne pióro, dzieło sztuki, sztabka złota a może diamenty? Ależ oczywiście, że tak. Od małego mają nosa do wartościowych przedmiotów. Wybierają również taki zawód, który pozwoli im na doskonałe zarobki w przyszłości. Można pozazdrościć, tym bardziej, że przedstawiciele tego znaku zazwyczaj również dziedziczą wiele majątku po swoich przodkach. Takim to dobrze!

Panna a pieniądze

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Już w szkole podstawowej Panny mogły sobie zapracować na łatkę "centusia", ale w całkowicie zasłużony sposób. Niechęć do zbędnego wydawania monet na cokolwiek, czego nie ma w planie, mogła irytować wszystkich znajomych i przyjaciół małej Panny. Ziarnko do ziarnka, a zabierze się miarka… z takim mottem życiowym Panna szła w dorosłość i rzeczywiście po jakimś czasie były tego efekty! Panny nie mogą ścierpieć kiedy się coś marnuje, dlatego nawet kiedy są bogate i mogą pozwolić sobie na wszelkie luksusy, każda kropelka mleka jest wylana z kartonika, każda kromka dojedzona do końca, a zbędne żarówki powykręcane z żyrandoli, zanim to się stało modne! Po pierwsze, dzięki swojej pracowitości, a po drugie, trzecie i czwarte, dzięki oszczędności, Panny mogą cieszyć się wyśmienitym stanem swoich finansów i nie drżą ze strachu przed kolejną ratą kredytu. Tylko co z tego, jeśli cała rodzina nie może korzystać z prysznica dłużej niż przez 5 minut na osobę?

Skorpion a pieniądze

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Jakimś dziwnym trafem mały Skorpionek wyczuwa, kto zarządza portfelem w domu i kogo może poprosić o dodatkowe fundusze na wycieczkę czy kino. Od najwcześniejszych lat osoby urodzone w tym znaku przejawiają niezwykłą intuicję finansową i przeczuwają w lot, na czym można zarobić wielkie kwoty. Skorpion wyśmienicie wyczuwa klimat i zanim coś stanie się chodliwe on będzie to chwytał szóstym zmysłem. Odczytywanie rynku, nadchodzących trendów, hossy i bessy jest dla niego jak bułka z masłem. Świat wielkiej finansiery, globalna bankowość, transakcje na miliony o ile nie miliardy, nie robią na nim wrażenia. Poprzez swoją niezwykłą wnikliwość Skorpiony mogą zrobić ogromną karierę jako brokerzy, maklerzy czy też giełdowe, grube ryby. Bardzo często należą do elity finansowej danej społeczności, ale nie zależy im na rankingach i notowaniach. Wolą, żeby inni nie wiedzieli, ile tak naprawdę mają na kontach i w sejfach. Często nawet druga połówka, małżonek czy małżonka, nie mają pojęcia o tym, ile tak naprawdę wynosi majątek partnera czy też ile zarabia brutto. W tym wypadku Skorpiony całą swoją naturą hołdują powiedzeniu, że wielkie pieniądze lubią ciszę.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Galeanu Mihai/Getty Images

Pozostałe wiadomości