Urodzeni pod znakiem Tygrysa. Czym wyróżnia się chiński znak zodiaku Tygrys?

tygrys znak
Fot. intueri / Getty Images
Tygrys jest zwierzęciem odważnym i nieprzewidywalnym. Tacy też są ludzie urodzeni w Roku Tygrysa. Znak Tygrysa jest szeroko opisany w chińskim horoskopie. Jaki charakter przypisuje się chińskiemu znakowi Tygrysa?

Chiński znak zodiaku Tygrys cechuje się żywiołowością, charyzmą i potrzebą prowadzenia ekscytującego życia. Jeżeli nie chcemy nudy, Tygrys dostarczy nam wrażeń! Co można powiedzieć na temat osobowości, jaką posiada Tygrys jako znak zodiaku? Jaki w pożyciu będzie człowiek urodzony w Chińskim Roku Tygrysa?

Kto się urodził pod znakiem Tygrysa?

Patrząc na chiński horoskop, trzeba pamiętać, że znaki zodiaku są w innych terminach. Zmieniają się one nie po upływie miesiąca, ale roku. Chiński znak zodiaku Tygrys dotyczy osób, które urodziły się w Roku Tygrysa, czyli w latach: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 i 2010. Kolejne Tygrysy urodzą się w 2022.

Znak zodiaku Tygrys – czym się wyróżnia?

W kulturach wschodnich Tygrys ma znaczenie związane z odwagą, siłą i namiętnością. Ci, którzy urodzili się pod znakiem Tygrysa są przepełnieni energią, a jednocześnie nieprzewidywalni. Swoją charyzmą potrafią wywierać wpływ i doskonale czują się w centrum uwagi. Chiński znak Tygrysa wiąże się z ogromnym urokiem osobistym, co czyni Tygrysy pożądanymi i lubianymi wśród ludzi. Nie lubią plotek, hipokryzji i źle znoszą kierowaną pod ich adresem krytykę.

Znak Tygrysa w chińskim horoskopie

Tygrys jest chińskim znakiem , dla którego władza i pieniądze nie stanowią priorytetu. Dużo cenniejsza jest dla niego akceptacja ze strony otaczających go ludzi. Względem swoich uczuć Tygrysy są szczerze, czego także oczekują od innych. Tygrysy są zadowolone, kiedy coś idzie po ich myśli, ale nie radzą sobie z niepowodzeniami. Chiński znak Tygrysa w obliczu porażek na płaszczyźnie zawodowej lub osobistej, może łatwo popaść w depresję, zwłaszcza gdy do problemów dojdzie krytyka najbliższych. Zapomina też o odpoczynku, co może odbijać się na jego zdrowiu.

Zalety i wady znaku zodiaku Tygrysa

Tygrys jest chińskim znakiem zodiaku , który łączy w sobie wrażliwość i siłę. Jeżeli w coś bardzo wierzy, nic nie jest w stanie zmienić jego podejścia. W jego codziennym funkcjonowaniu dużą rolę odgrywa nieustanna potrzeba współzawodnictwa. Człowiek, będący spod znaku zodiaku Tygrysa nie może obojętnie przejść w pobliżu wyzwań. Nie będzie się też wahał, kiedy trzeba będzie bronić bliskich. Znak Tygrysa to także bardzo rozwinięte cechy przywódcze. Nie lubi się podporządkowywać i wykonywać poleceń. Kiedy natomiast Tygrys sam jest szefem, jego upór komplikuje relacje z podwładnymi. Ci, którzy są Tygrysem według chińskich znaków zodiaku, są inteligentni i potrafią daleko spoglądać w przyszłość, co czyni z nich dobrych strategów.

Niezaprzeczalną zaletą osób urodzonych pod znakiem zodiaku Tygrysa jest to, że nawet po dotkliwym upadku potrafią znaleźć w sobie siłę, żeby się podnieść i walczyć dalej. Tygrys jest łowcą, zwycięzcą, dlatego zamiast roztrząsać niepowodzenia, skupi się na nowych zadaniach. Ci, którzy urodzili się w Roku Tygrysa uwielbiają ryzyko, nawet wtedy, kiedy nie warto go podejmować. To, co staje na przeszkodzie w osiąganiu zamierzonych celów to nieprzewidywalność i emocje. Tygrysy są odważne, hojne, altruistyczne, niezależne, intrygujące i honorowe. Nie są jednak pozbawione wad. Na pierwszy plan wysuwa się to, że znak chiński Tygrys jest impulsywny i nieostrożny, przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty. Do tego cechuje go lekkomyślność, buntowniczość, nieposłuszeństwo i kłótliwość.

Zobacz film: NASA zmieniła znaki zodiaku? Źródło: Dzień Dobry TVN

Znak Tygrysa w relacjach rodzinnych

Osoby, które urodziły się jako Tygrysy według chińskich znaków zodiaków są urodziwe i seksowe. Do tego mają romantyczne usposobienie, a w uczuciach są spontaniczne. Przyciągają i rozbudzają zmysły. Przez sentymentalizm chętnie wspominają chwile uniesień towarzyszące pierwszej ekscytacji w związku. Potrzeba bycia przywódcą sprawia, że znak Tygrysa , również na płaszczyźnie rodzinnej, jest awanturnikiem i zdobywcą. To Tygrys rządzi w domu. Niezależnie od płci. Jednocześnie dba o dom, rozpieszcza dzieci i robi wszystko, by nie było nudy.

Chiński znak Tygrys w pracy

Tygrysy szybko nabywają nowe umiejętności i potrzebują ciągłych wyzwań. Szczególnie w pracy. Patrząc przez pryzmat osobowości, jaka cechuje znak Tygrysa, przez rutynę dochodzi do szybkiego wypalenia i częstej zmiany pracy. Czytając chiński horoskop, można zaobserwować, że kariera Tygrysów jest najbardziej zmienna. Osoba spod znaku chińskiego Tygrysa lubi nowości i sprawdza się na stanowiskach, gdzie ważna jest decyzyjność, a Tygrys może dominować. Lubi mieć pieniądze i wydawać je na siebie i innych. Pomimo tego, że majątek nie jest szczególnie ważny, zazwyczaj chiński znak Tygrysa potrafi osiągnąć zadowalający status finansowy.

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości