Horoskop

Jak sennik interpretuje sen o szkole?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Klaus Vedfelt / Getty Images

Każdy z nas chodził do szkoły i dla każdego wiąże się to z różnymi emocjami. Wspomnienia ze szkolnych murów są bardziej lub mniej szczęśliwe. Dlaczego wracamy do szkoły w snach? Sennik odpowiada, co oznacza szkoła.

Szkolne mury dla każdego z nas wiążą się z wieloma wspomnieniami. Jedne z nich są przyjemne, inne wprost przeciwnie. Kiedy myślimy o szkole, w naszej głowie mogą pojawić się też skojarzenia związane z nabywaniem umiejętności, dorastaniem, edukacją, być może pierwszymi przyjaźniami i miłościami. Przez sennik szkoła jest przedstawiona w bardzo obszerny sposób, a sen z jej udziałem może być różnie interpretowany. Wszystko jest związane z tym, gdzie dokładnie rozgrywał się sen, jak wyglądały pomieszczenia i co się działo.

Szkoła, jak podaje sennik, jest jednym z najczęstszych sennych motywów. To, jak wnikliwie uda nam się przeanalizować nasz sen, będzie związane z tym, ile będziemy w stanie przypomnieć sobie szczegółów. Szkoła może wyrażać nasze potrzeby, ale także wróżyć coś dobrego lub złego, co czeka na nas w niedalekiej przyszłości.

Więcej:

Co robimy w szkole? Sennik

Jeżeli sen o szkole dotyczy głównie tego, że po prostu w niej jesteśmy, możliwe, że nasza podświadomość pokazuje nam, że marzymy o czymś, co jest zakazane. Wedle tego, co czytamy w senniku, znaczenie szkoły zmienia się, jeśli sen dotyczy tego, że do niej chodzimy. Wtedy też może być to dla nas znak, że niebawem będziemy mieli szansę awansu, większych zarobków albo postanowimy pójść w kierunku rozwoju osobistego. Inaczej tłumaczony jest sen, w którym nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniej klasy. Sennik mówi, że bycie w szkole w takim ujęciu odwzorowuje nasze trudności z adaptacją w jakiejś grupie ludzi albo niemożność radzenia sobie z daną sytuacją. Natomiast gdy śnimy o zapisywaniu się do szkoły, jest to sygnał zaległości, które należy wyrównać.

Sny o szkolnych zadaniach

Szkoła to też kartkówki, sprawdziany, zadania domowe. One także mogą mieć swój udział w snach. Sen, w którym widzimy siebie w szkole piszących sprawdzian, może być dla nas sygnałem, że wkrótce w naszym życiu będzie miało miejsce jakieś ważne wydarzenie. Gdy dodatkowo dostaniemy z niego pozytywną ocenę, sprawdzian jest pomyślną wróżbą w interesach. Dla ambitnych osób, sen o sprawdzianie może oznaczać awans. A co oznacza sen o szkole, kiedy z klasówki mamy gorsze oceny? Wtedy niestety dostajemy przesłanie, że mamy trudności w dostosowaniu się do panujących zasad. Ściąganie z kolei odzwierciedla tendencje do chodzenia na skróty i oszukiwania. Jeżeli śnimy, że w szkole mamy zadanie domowe, sen odnosi się wtedy do obowiązków, wobec których mamy obawy, czy podołamy. W szkole możemy również wagarować, a taki sen sygnalizuje, że nie chcemy poszerzać wiedzy i horyzontów.

Sen o szkole podstawowej czy średniej?

W senniku przeczytamy, że niezależnie od tego, czy śni nam się nowa, czy dawna szkoła, warto zwrócić uwagę na to, czy jest to podstawówka, czy szkoła średnia. Sennik podaje, że szkoła podstawowa może symbolizować zagubienie w codziennym życiu, szczególnie, kiedy śnimy, że jesteśmy jej uczniami. Nieraz jest to odzwierciedlenie naszych lęków związanych z odpowiedzialnością i podejmowaniem decyzji.

Osobne znaczenie ma sen o szkole, w którym jesteśmy w gimnazjum. Motyw ten będzie odnosił się do tego, że potrzebujemy, by otoczenie nas dostrzegło. Czujemy się niedocenieni i niespełnieni w sferze prywatnej lub zawodowej. To także sygnał dla nas, że być może nasze pragnienia dotyczą czegoś zakazanego. W senniku znajdziemy interpretację snu ze szkołą średnią, co oznacza, że za bardzo się wywyższamy i uważamy się za lepszych od innych. Według drugiego tłumaczenia szkoła średnia wróży nam powodzenie w życiu towarzyskim i uczuciowym. Jeżeli potrafimy sprecyzować jedynie tyle, że sen dotyczy dawnej szkoły, sennik mówi o niespełnionych ambicjach. Możliwe, że nasze prawdziwe pasje zeszły na boczny tor albo całkowicie je porzuciliśmy i odczuwamy ich brak.

Inne interpretacje snu o szkole

Sny o szkole należą do tych najpopularniejszych, jednak jest szereg takich, które również mają znaczenie, pomimo tego, że śnią się rzadziej. Wedle sennika, sen ze szkołą w roli głównej, gdzie jest bardzo dużo małych dzieci, symbolizuje ogrom małych zmartwień, z jakimi musimy się uporać. Kiedy śni nam się powtarzanie klasy, najprawdopodobniej jest to informacja z naszej podświadomości, że wątpimy we wcześniejsze dokonania. Sen, w którym kogoś uczymy niesie za sobą przesłanie, że naszą wiedzą i umiejętnościami powinniśmy się dzielić z innymi. Natomiast sen o szkole jazdy jest ostrzeżeniem, aby uważać na drodze i w czasie podróży. Może się zdarzyć, że motyw szkoły wcale nie dotyczy przebywania w jej murach. Równie dobrze może chodzić o drogę do szkoły pokonywaną autobusem. Wtedy też sen możemy zinterpretować jako zapowiedź jakiejś większej zmiany.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości