Astrolog o magicznej mocy kwiatów. Który z nich przyciąga miłość?

kwiaty, mężczyzna
Henrik Sorensen/Getty Images
Przed nami trudne chwile przed przesileniem wiosennym, dlatego warto sięgnąć po kojącą i uspokajającą moc czerpaną ze świata roślin. Już niebawem równonoc oraz nadejście cieplejszych i dłuższych dni, w których o kwiaty będzie zdecydowanie łatwiej.

Znaki zodiaku i kwiaty

Czy istnieje na świecie bardziej uniwersalny sposób na wyrażenie uczuć niż podarowanie komuś bukietu?

Właściwie można zaryzykować stwierdzenie, że poszczególne kwiaty są alfabetem uniwersalnego języka, którym można się porozumieć bez udziału słów. Z ich pomocą można wyrazić miłość, szacunek, podziw i podziękowanie... Bez kwiatów nie ma ślubu, imienin, chrzcin czy pogrzebu. Wszystkie jubileusze i uroczystości bez dodatku kwiatowej oprawy wydają się niepełne i puste.

Zaiste kwiaty mają w sobie wielką magiczną moc. Natura stworzyła je w celu przyciągania. Twór pochodzący z samego serca rośliny, czasami skupia w sobie wszystkie życiowe soki, aby zaistnieć, przyciągnąć do siebie ,,zapylacza’’, ucieszyć świat całą gamą barw i zapachów, po czym zwiędnąć...

To czego w dawaniu kwiatów nie rozumieją mężczyźni i to, co tak cieszy kobiety to właśnie fakt, że one nie służą niczemu innemu, jak tylko i wyłącznie dawaniu przyjemności i okazywaniu zachwytu! Nie są praktyczne, nie są użyteczne, nie są trwałe! Ich chwilowość (bo pieniądze ,,jak w błoto’’ za dzień lub dwa), tylko podkreśla wartościowość i wyjątkowość danej minuty, godziny czy dnia.

Dzięki mocy i urokowi kwiatów możemy zyskać więcej niż zakładamy. Niejeden załamany i bez nadziei na przebaczenie docenił potęgę bukietu, który otworzył mu zdawać by się mogło, że na zawsze już zamknięte drzwi.

Kwiaty są w astrologii pod opieką Wenus, która zarządza światem roślin, podtrzymuje go i odżywia. Dlatego z okazji przebywania Wenus w znaku Byka, zapraszam do przeczytania mojego tekstu o kwiatach w zodiaku:

Kwiaty, które pomogą przerwać samotność oraz mają wyjątkowo korzystny wpływ na szczęście w związkach dla poszczególnych znaków zodiaku:

Baran

Czerwony goździk

Temperamentny Baran powinien wzmocnić się kolorem, który wyjątkowo mu służy czyli czerwienią. Roślina, która pomoże Ci przełamać samotność to czerwony goździk. Obecnie trochę niedoceniane, ale kochane w PRL-u kwiaty, przyciągają dobre uczucia. Jeżeli chcesz przyspieszyć poznanie odpowiedniej osoby, bukiet tych kwiatów w sypialni da doskonały i szybki efekt. Nie zapominaj o włożeniu jednego goździka pod poduszkę. Podświadomość w trakcie snu da Ci podpowiedź gdzie spotkasz swoją drugą połówkę. Zapalenie w pobliżu wazonu kadzidełka o zapachu piżma zwielokrotni i wzmocni działanie bukietu.

Byk

Różowa róża

Dla serc samotnych Byków wiosna zapowiada się całkiem dobrze.

Jeżeli czujesz się niekochany, opuszczony, bądź leczysz rany po nieudanym związku, doskonałym remedium będzie dla Ciebie kwiat różowej róży. Te pąki poświęcone Twojej opiekunce, bogini Wenus, sprawią, że Twoje serce zostanie uleczone, a do Twojego życia zawita odpowiednia osoba, która obdarzy Cię bezwarunkową miłością. Zamiast kolejnej kreacji czy kosmetyku, zainwestuj w przyciąganie uczuć i kup sobie wielki bukiet różowych róż. Bukiet postaw w centralnym miejscu domu bądź mieszkania, w kryształowym bądź przezroczystym wazonie, a przed nim pal różową świecę w intencji rozpoczęcia się Twojego satysfakcjonującego związku.

Bliźnięta

Hiacynt

Jeżeli do tej pory nie udawały Ci się związki i czujesz się w tej materii niespełniony, to hiacynt przyniesie Ci wielką rewolucję! Co prawda w Twoim przypadku Bliźniaku, aż trudno uwierzyć, że możesz mieć trudności z brakiem partnera, ale jeżeli już to ma miejsce, musimy jakoś temu zaradzić. Dobrym pomysłem będzie dla Ciebie zasadzenie kilku cebulek hiacyntów w ozdobnej doniczce. Codzienne podlewanie i dbanie o rośliny z myślą o wzrastającym uczuciu, przyniesie błyskawiczny skutek. W miarę jak będą unosić się do góry listki hiacyntów, tak będzie rosnąć Twoja szansa na spotkanie odpowiedniej osoby. Kiedy rośliny zakwitną, a Twoje mieszkanie wypełni słodki zapach, w Twoim progu powinien stanąć wyczekiwany gość.

Rak

Tulipan

Musisz wychodzić na przeciw przeznaczeniu, a nie skrywać się w swojej skorupie, zatem wypróbuj kwiatowy rytuał.

Wrażliwe i subtelne Raki ciężko znoszą trudne relacje, ale jeszcze trudniej jest im wytrwać w samotności. Niestety przewrotny los często sprawia, że Ci przedstawiciele zodiaku muszą kłaść się spać sami, a śniadanie jeść we własnym towarzystwie. Nie pozwól, abyś został Raku, rakiem pustelnikiem. Czas przystąpić do dzieła! W przełamywaniu samotności i Twoich pustelniczych przyzwyczajeń pomoże Ci tulipan. W kilku miejscach w domu ustaw wazony z tulipanami w wesołych, pomarańczowych i żółtych kolorach. Kiedy dopadać Cię będzie samotność popatrz na kwitnące kwiaty i mów sobie pod nosem ,,już mnie mój pan tuli’’ lub ,,już mnie moja pani tuli’’. Zanim kwiaty przekwitną, już powinno się coś dziać w Twoim otoczeniu i sercu. Pamiętaj, aby wyrzucić kwiaty, którym zaczną opadać płatki. W razie potrzeby, kilkakrotnie powtórz ozdabianie domu kwiatami.

Lew

Purpurowa róża

Tak jak królem gwiezdnego zwierzyńca jest Lew, tak królową kwiatów jest róża i to ona pomoże Ci sprowadzić na Twoją drogę prawdziwą miłość. Pod uwagę musisz wziąć przede wszystkim róże naturalne, kwitnące w ogrodach i pachnące. To one mają największą terapeutyczną moc. Jeśli trzeba na nie jeszcze poczekać, posiłkuj się zasobami z kwiaciarni.Najlepsze efekty osiągniesz dzięki purpurowej lub krwisto-czerwonej róży, która jest symbolem miłości nieśmiertelnej. Im bardziej pachnące kwiaty, tym lepiej! Aby przywołać do swego życia właściwą osobę, weź gorącą kąpiel z płatkami róży utartymi z kilkoma łyżeczkami miodu. W trakcie pobytu w wannie wyobrażaj sobie, że jesteś w szczęśliwym i satysfakcjonującym związku. Pamiętaj jednak, że moc tego rytuału jest ogromna i wkrótce możesz być zakochany po uszy.

Panna

Orchidea, storczyk

Zastanów się Panno, czy nie jesteś samotna dlatego, że wymagasz niemożliwego i stawiasz partnerom zbyt wygórowane poprzeczki? Związek to również kompromis i jeżeli jesteś na niego gotowa, poproś o pomoc storczyki czyli orchidee. Ten egzotyczny i odrobinę wyzywający kwiat, wprowadzi w Twoje życie to, czego Ci brakuje: nutkę szaleństwa i ryzyka, pójście za głosem instynktu i emocji. Najlepiej będzie kiedy kupisz kwiaty w doniczkach z jeszcze nie rozwiniętymi pąkami i samodzielnie postarasz się o to, aby zakwitły na Twoim parapecie. Nie zdziw się, jeżeli w Twoim życiu pojawi się osoba, która będzie całkiem odmienna niż Twoi dotychczasowi partnerzy... a może nawet będzie mieć egzotyczne pochodzenie. Odważysz się?

Waga

Lilia świętego Antoniego

Jeżeli ostatnio w Twoim życiu uczuciowym pojawiają się trudności z zalegalizowaniem związku, rozstania i powroty, oraz okresy samotności, wykorzystaj moc lilii świętego Antoniego. Dzięki temu masz wielkie szanse na uporządkowanie spraw swojego serca. Jednak aby to się udało, trzeba odrobinę wspomóc los. Do tej roli doskonale nadaje się roślina o wielkiej mocy, czyli lilia świętego Antoniego.

Ten biały kwiat o złocistym wnętrzu ma działanie oczyszczające, przywracające harmonię i podwyższające wibracje związku. Hodowanie go w doniczce od cebulki, a jeszcze lepiej zasadzenie w ogródku, lub na działce przyciągnie do Twojego życia szczerą i otwartą osobę o czystych zamiarach, z którą będziesz mogła stworzyć Wago zalegalizowany związek. Zatem jeżeli nie jesteś gotów/gotowa na małżeństwo, warto się najpierw zastanowić, zanim wykorzystasz kwiat lilii candidum.

Skorpion

Mak

Jeżeli w Twoim partnerskim życiu obecnie zieje pustka, czas temu przeciwdziałać. Kup nasionka ogrodowego maku i przygotuj doniczkę z ziemią. Persefona czyli mityczna żona Hadesa, dała się skusić właśnie na ten kwiat i to dzięki jego mocy, będziesz mógł Skorpionie upolować swoją wymarzoną partnerkę bądź partnera. Mak ma działanie lecznicze, jest również smakołykiem, ale pamiętaj, że przedawkowany bywa groźny. Nie hoduj na raz więcej niż trzech kwiatów, w innym wypadku może Cię dopaść klęska urodzaju i kilka osób zacznie walczyć o Twoje względy.

Strzelec

Paproć

Trudno uwierzyć, że przedstawiciel tak aktywnego znaku jak Twój może być samotny. Jednak w Twoim przypadku Strzelcu, przyczyna nie tkwi w braku inicjatywy, tylko w jej nadmiarze. Czasami warto poczekać, aby wybrać najlepszą z możliwych opcji. Cierpliwości i stałości, jak również empatii nauczy Cię paproć. Ten powszechny i bardzo niedoceniany kwiat doniczkowy wytwarza korzystny mikroklimat, a jego aura ma pozytywny wpływ na biopole człowieka. Jeżeli chcesz związku opartego na zaufaniu, prawdzie i szczerości, wypełnij swoje mieszkanie doniczkami z paprotkami. W salonie, jadalni a przede wszystkim w sypialni. Dwie paprotki ustawione symetrycznie po jednej i drugiej stronie łóżka, w mig pomogą Ci odnaleźć osobę, dzięki której poznasz co to sercowy ład, a przy okazji głęboko się zakochasz.

Koziorożec

Konwalia

W Twoim wypadku Koziorożcu, aby przełamać Twoje przywiązanie do przeszłości i tradycję oraz nadmierną dbałość o zewnętrzną formę związku, potrzeba energii subtelnej, ale silnie działającej i taką właśnie mają konwalie. Zmiękczą one Twoje twarde struktury emocjonalne, złagodzą wyraz twarzy i wysubtelnią Twoją aurę. W ten sposób przyciągniesz do swojego życia partnera/partnerkę z krainy łagodności, która nauczy Cię ciepła i otwartości. W tym celu najlepiej posłużyłyby świeże konwalie, których zapach wypełniłby cały Twój dom. Niestety w innych porach roku o nie trudno, zatem albo musisz czekać do maja, albo wyhodować samodzielnie rośliny z kłączy zakupionych w ogrodniczym sklepie, albo... poratować się olejkiem o zapachu konwalii, który zastosujesz w kominku zapachowym. Codziennie, aż do skutku.

Wodnik

Bluszcz

Aby wspomóc swoją kreację, wykorzystaj działanie bluszczu. W przypadku innych znaków może mieć on zbyt duszący wpływ, który aż nadto zacieśni związek, ale w przypadku Wodników, które ciągle gubią się w swojej wolności, będzie dawać energię porządku i oparcia. Lęk przed zniewoleniem w relacji, możesz z pomocą bluszczu przetworzyć na poczucie spokoju i stabilizacji. Doniczka z domową wersją bluszczu, który będziesz pielęgnować, pomoże znaleźć Ci kojącą przystań w uczuciach.

Ryby

Żonkil

Dla Ciebie Rybo nieocenioną pomocą będzie energia kwiatów żonkila. Na szczęście jest on łatwo dostępny o każdej porze roku. Ten kwitnący na żółto kwiat wzmocni Twoją aurę Rybo, i sprawi że zapragniesz być w życiu widoczna. Niestety z powodu nieśmiałości i kompleksów ukrywasz przed światem swoje atuty, i nawet jeżeli trafia się w Twoim otoczeniu odpowiednia osoba, robisz wszystko, aby pozostać niezauważona. Żonkile są kwiatami jaskrawymi, które pomogą Ci zajaśnieć i dodadzą odwagi w wyeksponowaniu swoich zalet. Przed wykonaniem rytuału zaopatrz się w doniczkę, ziemię i nieparzystą ilość cebulek żonkili. Przed włożeniem cebulki w ziemię, trzymaj ją przez chwilę w dłoniach i szeptem mów: żółty odcieniem radości, niech u mnie w życiu zagości. Kiedy kwiaty zakwitną, powinnaś już prowadzić z kimś zaawansowane rozmowy o uczuciach.

Zobacz także:

„Co z tego wyrośnie?”, czyli nowy cykl dla pasjonatów ogrodnictwa

Rośliny a ciemność w domu. Jak założyć hodowlę kwiatów w ciemnym mieszkaniu?

Rośliny ozdobne. Alergik także może je mieć w domu

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości