Horoskop

Panowie uchodzą za wiecznych "Piotrusiów Panów", a panie za trzpiotki. Jaka jest prawda o Bliźniętach?

Horoskop

Ilustracja znaku Bliźniąt

Bez wątpienia osoby urodzone w znaku Bliźniąt budzą wiele skrajnych opinii. Jedni za nimi przepadają, inni się wystrzegają. Co o nich wiemy? Na niebie znak Bliźniąt panuje od 21/22 maja do 20/21 czerwca. Data bywa ruchoma z powodu lat przestępnych i obiegowego ruchu Ziemi wokół Słońca, który nie jest idealnie zgodny z rokiem kalendarzowym. W tym roku Słońce wkracza do znaku Bliźniąt już we wtorek 21. maja, o godzinie 10.00, a zatem wszystkie dzieci urodzone tego dnia, już od przedpołudnia będą zodiakalnymi Bliźniakami.

Jakie są bliźnięta?

Jak sama nazwa znaku wskazuje, składa się on z dwóch przedstawicieli. To jest pierwsza wskazówka na temat tego, że osoba, spod tego zodiaku będzie nieoczywista. Można powiedzieć, że Bliźnięta mają wiele warstw, wiele osobowości i wiele twarzy. Potrafią godzić w sobie pozorne skrajności i balansować na przeciwieństwach jak na równoważni.

Planetarnym patronem Bliźniąt jest Merkury, który uosabia starożytnego boga-posłańca, roznoszącego powierzone mu informacje.

Merkury jako jedyny z bogów nie uznawał granic i mógł się przemieszczać dosłownie wszędzie. Był łącznikiem pomiędzy różnymi światami i osoby urodzone pod opieką Merkurego, często pełnią w życiu taką właśnie rolę.

Bliźnięta mają to do siebie, że są bardzo ruchliwe, wszędobylskie, błyskotliwe, trochę plotkarskie, ale również wybitnie inteligentne i przebiegłe.

Łatwo dostosowują się do zmieniających się okoliczności zewnętrznych.

Bliźnięta to najbardziej elastyczny znak ze wszystkich

Metalem który przypisany jest do znaku Bliźniąt jest rtęć, co bardzo dobrze opisuje charakter osób urodzonych w tym znaku. Potrafią się rozproszyć na wielu czynnościach, a kiedy potrzeba skonsolidować i fokusować na jednym celu. Bliźnięta są najbardziej wszechstronne ze wszystkich przedstawicieli zodiaku, mają również zdolność nieprawdopodobnej podzielności uwagi.

Niektórzy boją się bliźniąt, dlaczego?

Wiele osób odradza związek z Bliźniętami? Mają one swoisty czarną prasę jeżeli chodzi o ranking wśród najbardziej pożądanych partnerów w zodiaku. Niektóre znaki boją się spotykać z Bliźniętami, ponieważ fama głosi, że szybko się nudzą i łatwo porzucają rozkochany w sobie obiekt, który zdążyli wcześniej z łatwością uwieść i oczarować. Być może na taką opinię Bliźniaki sobie zapracowały, bo rzeczywiście nic ich tak nie odstrasza jak rutyna i przewidywalność w związku.

Według obiegowych opinii Bliźnięta uchodzą za fałszywe, co nie jest zgodne z prawdą. O fałszu i dwulicowości tego znaku mówią zazwyczaj tylko Ci, którzy nie potrafią zrozumieć ich wielopłaszczyznowej osobowości. Jest jednak wiele racji w twierdzeniu, że Bliźnięta roznoszą niesprawdzone informacje, co według niektórych jest dowodem na to, że sieją plotki. Jeśli chcemy, aby informacja szybko obiegła wspólnych znajomych wystarczy ją powierzyć Bliźniakowi.

Inni przedstawiciele zodiaku, nie mogą nadążyć za gonitwą myśli i tysiącami planów, które snują Bliźnięta. Nieporozumienia nie wynikają ze złej woli przedstawicieli tego znaku, ale raczej z ich niefrasobliwości i zbyt lekkiego podejścia do zamierzeń innych.

Zgodne ze stanem faktycznym jest jednak to, że Bliźnięta błyskawicznie zmieniają zdanie i otoczenie nie potrafi się zorientować jaki jest stan aktualny.

Osoby urodzone w znaku Bliźniąt często nie mogą pojąć, że ktoś ma odmienny charakter i zdążył już się przywiązać do swoich planów i zamierzeń, do których one podchodzą ze swobodą.

Do legendy przeszły już opowieści o tym, jak Bliźnięta potrafią prowadzić podwójne, lub nawet potrójne życie partnerskie przez wiele lat. Czy jest w tym ziarenko prawdy? Może tak, może nie, ale jeśli ktoś mógłby taką akcję na kilka frontów przeprowadzić, to z pewnością osoba urodzona w tym błyskotliwym i elastycznym znaku. To prawda, że osoby urodzone w znaku Bliźniąt, zawierają w ciągu życia więcej niż jedno małżeństwo. Statystycznie mają więcej partnerów niż inni przedstawiciele zodiaku.

 • optymizm
 • radość życia
 • łatwość wybaczania
 • chęć do dzielenia się
 • szczodrość, komunikatywność
 • inteligencja
 • błyskotliwość
 • elokwencja
 • łatwość uczenia się języków
 • otwartość na innych
 • zdolność rozumienia innych osób
 • zdolności dyplomatyczne
 • zdolności mediatorskie

 • bałaganiarstwo
 • gadatliwość
 • spóźnialstwo
 • niesłowność
 • rozkojarzenie
 • chaotyczność w działaniu
 • rozdrobnienie swoich talentów
 • zamiłowanie do plotek
 • niespójność w poglądach
 • mają cięty jak brzytwa język
 • nadużywają sarkazmu

Mężczyzna urodzony w znaku bliźniąt

To jak Dr Jekyll i Mr Hyde, zawsze mamy wrażenie, że jakaś część jego osobowości nigdy nie została przez nas poznana i odkryta. Mężczyzna urodzony w znaku Bliźniąt nawet po dwudziestu latach związku będzie potrafił zaskoczyć. Są to mężczyźni, którzy chcą imponować intelektem i osiągnięciami w swojej karierze (często medialnej bądź naukowej). Panowie urodzeni w znaku Bliźniąt uchodzą za niedojrzałych i niechętnych do zawierania stałych związków. Prawdą jest to, że bardzo długo zachowują fizyczną młodość i wyglądają na kilka, bądź kilkanaście lat mniej niż wskazuje metryka. Na dodatek są przystojni. Jeżeli nie decydują się na legalizowany związek, to tylko dlatego, że jeszcze nie nasycili swojej ciekawości świata.

>>> Zobacz też: Czego pragną kobiety według horoskopu?

Kobieta urodzona w znaku bliźniąt

Potrafi wcielić się w każdą pożądaną przez mężczyznę rolę, być matką, żoną, kochanką, towarzyszką ekstremalnych wypraw, powiernikiem, kumplem na piwo, autorytetem, świętością, inspiracją i ikoną. Kobiety spod znaku Bliźniąt potrafią okręcić mężczyznę dookoła swojego małego paluszka. To bardzo inteligentne osoby, które lubią pozostać trochę w roli ,,wesołego podlotka''. Dzięki temu potrafią przejąć kontrolę nad obiektem uczuć.

Kobiety spod tego znaku mają zazwyczaj doskonałą figurę i idealną przemianę materii, dzięki temu zachowują filigranowy wygląd do późnych lat życia. Mają wiele ukrytych talentów i zdolności, w tym również matematycznych bądź detektywistycznych.

Najlepsze zawody dla Bliźniąt

Bliźnięta bardzo chętnie realizują się w show biznesie, polityce i wszędzie tam, gdzie będą miały okazję zabłysnąć i popisać się swoim głosem lub innymi atutami.

Doskonale zrealizują swoje powołanie jako aktor, dziennikarz, piosenkarka, modelka, polityk, mediator, psycholog, lingwista, handlowiec, trener, nauczyciel, tłumacz, podróżnik, bloger, pisarka, fotograf, felietonistka, detektyw.

Do sławnych polskich Bliźniąt należą miedzy innymi Cezary Pazura, Andrzej Lepper, Anita Lipnicka, Katarzyna Kowalska, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski.

Związki Bliźniąt

Bliźnięta stworzą dobrą relację prawie z każdym, kto nie będzie starał się zabić ich swoim pesymizmem, jak Koziorożec, Panna czy Ryby.

Znaki mało elastyczne i uparte jak Byk, będą się z szalonymi Bliźniętami męczyć. Niezbyt dobrze rokuje również układ Bliźniąt ze Skorpionem, w którym może dojść do dużych napięć i nieporozumień.

Zodiakalne Bliźnięta doskonale czują się z osobami spod znaku Strzelca, Barana, Wagi i Wodnika.

Z Lwami i Baranami również im po drodze. Zbyt dużo trudnych emocji może się wytworzyć w związku Bliźniąt i Raka.

Bliźnięta z Bliźniętami to układ wysokiego ryzyka, w którym właściwie wszystko jest możliwe.

Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości