Gwiazdy

Wróżbita Maciej zdecydował się na coming out: "Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał"

Gwiazdy

Wróżbita Maciej Skrzątek
Dzien Dobry TVNBartosz Krupa/East News

Wróżbita Maciej Skrzątek postanowił szczerze opowiedzieć o swoim prywatnym życiu i w jednej ze stacji radiowych postanowił zrobić oficjalny coming out. Zdradził także, jak został przyjęty przez rodziców swojego partnera. Czy ze względu na orientację seksualną spotkał się z jakimiś nieprzyjemnościami?

Wróżbita Maciej i jego oficjalny coming out

Maciej Skrzątek to jeden z najbardziej znanych wróżbitów w Polsce. Jego pogoda ducha i pozytywne nastawienie do ludzi sprawiły, że doczekał się rzeszy fanów. Ostatnio został zaproszony do Radia Nowy Świat, gdzie podczas audycji "W głębi duszy" postanowił opowiedzieć o swoim prywatnym życiu. Przyznał m.in., że jest gejem, a o jego orientacji seksualnej wiedzą głównie jego najbliżsi i osoby z nim współpracujące.

- Ja się nigdy z tym nie ukrywałem, jeśli chodzi o kontakty bezpośrednie. I nigdy się tego nie wstydziłem, tylko uważałem, że to jest moje życie prywatne - tłumaczył, a następnie dodał: - Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał.

Wyjawił też, że ma partnera, z którym jest związany od 20 lat. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy - zapewnił. Gdyby w naszym kraju istniała taka możliwość, to z chęcią zalegalizowałby swój związek. - Nie potrzebuję tego, żeby udowodnić, że kogoś kocham. Ślub ułatwiłby jednak nasze życie, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne. To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki - powiedział wróżbita Maciej.

Pytany przez Elizę Michalik, czy z powodu swojej orientacji był szykanowany, odparł, że do tej pory nie doświadczył żadnych nieprzyjemności. Przyznał jednak, że z uwagi na panującą w Polsce atmosferę nie spaceruje z partnerem za rękę. Pozwala sobie na to wyłącznie za granicą.

Najważniejsze dla niego było to, że jego orientację seksualną akceptowała nieżyjąca już mama. Został też ciepło przyjęty przez najbliższych swojego partnera. - To nie są rodzice Tomka, tylko nasi i to jest piękne. Jestem w naprawdę szczęśliwym związku i może kiedyś weźmiemy ślub - stwierdził na koniec.

Wielu fanów wróżbity pozytywnie przyjęło jego wyznanie. W komentarzach na Facebooku możemy przeczytać: "Te ciepłe światełka w pana oczach zawsze pokazywały, że jest pan naprawdę szczęśliwy i w życiu zawodowym, i w życiu prywatnym. Szczerze gratuluję panie Macieju takiego partnera życiowego, który wspierał pana całym swoim sercem na pana drodze życiowej, na której odniósł pan tak wiele sukcesów i usłyszał tak wiele słów uznania", "Gratuluję odwagi publicznego wyznania. Wiedziałam od początku, że to Pan Tomek jest wybrankiem serca. Wszystkiego dobrego dla Was", "Szkoda, że trzeba robić coming out, a nie żyć sobie swoim życiem i nie obawiać się oceny. Skoro jednak żyjemy w takiej rzeczywistości, to ważne, że Pan to zrobił i dla siebie i dla innych. Wszystkiego dobrego!"

Andrzej Piaseczny i jego orientacja seksualna

To nie jest jedyny coming out wśród znanych ludzi w Polsce. Ostatnio zdecydował się również na to Andrzej Piaseczny. Wokalista wyjawił, że jest gejem, podczas wywiadu dotyczącego jego najnowszej płyty, zrealizowanej z okazji 50. urodzin. Przyznał, że w utworze "Miłość" śpiewa o swoim uczuciu do mężczyzny. - Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem - zaznaczył. Artysta powiedział, że nie ma problemów ze swoją orientacją seksualną, a jego coming out jest skutkiem niezgody na obecną sytuację polityczno-społeczną, a nie wewnętrzną potrzebą spowiedzi.

- Żyjemy w czasach terroru ekstremizmów: w lewo albo w prawo, białe albo czarne, tęczowe albo żółto-białe. Te ekstremizmy powodują, że od wszystkich oczekuje się wywalenia bebechów na widok publiczny. Jeżeli powiedziałeś A, musisz powiedzieć Z i najlepiej zrobić transmisję on-line z sypialni 24 godziny na dobę. Ja takiego życia nie chcę i nigdy nie zaakceptuję. Zawsze sam stawiałem granice mojej otwartości i... sam je przesuwałem - stwierdził wokalista.

Zobacz także:

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" spodziewają się dziecka. Poznali już płeć malucha?

Przemek Kossakowski wydał oświadczenie w związku z rozstaniem z Martyną Wojciechowską

Martyna Wojciechowska potwierdziła rozstanie. "Moja decyzja o ślubie była przemyślana"

Zobacz wideo: Ricky Martin nadal cierpi z powodu zmuszenia do coming outu w wywiadzie z 2000 roku. Nie był na to gotowy

Autor: Iza Dorf

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości