Gwiazdy

"Mama ginekolog" znów to zrobiła! Ogromne pieniądze dla Wielkiej Orkiestry

Gwiazdy

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mogłoby się wydawać, że pandemia pokrzyżuje plany, to gorących serc Polaków nic nie zdołało zatrzymać. "Mama ginekolog" zebrała ponad 5 mln złotych, a Jurek Owsiak poinformował, że mimo trudnych warunków epidemiologicznych WOŚP pobiła kolejny rekord.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Polki i Polacy po raz kolejny pokazali, że wspierają akcję Jurka Owsiaka. Mimo że podczas finału nie było koncertów plenerowych, a większość obchodów przeniesiono do Internetu, to WOŚP udało się pobić kolejny rekord. Przyczyniła się do tego m.in. "Mama ginekolog".

"Mama ginekolog" zorganizowała rekordową zbiórkę na WOŚP

Nicole Sochacki-Wójcicka znana jako "Mama ginekolog" po raz kolejny grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok temu zebrała ponad 3 mln złotych, ale w 2021 znacznie pobiła tę kwotę, o czym w programie poinformował Mateusz Hładki.

- Do północy udało jej się zebrać blisko 5 mln zł - oświadczył nasz dziennikarz.

Natomiast 1 lutego po godzinie 12 "Mama ginekolog" podała w mediach społecznościowych ostateczną kwotę. Zebrała - 5 845 670 brutto, czyli 5 377 782 zł netto (kwota bez podatku VAT).

- To jest coś niesamowitego! To wy w to uwierzyliście, że ubiegłoroczny rekord jest do pobicia i to wy dokonaliście niemożliwego. Dziękujemy całym naszym zespołem - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Ceniona blogerka z 13 innymi osobami ze świata Internetu stworzyła e-produkty. To właśnie dochód został przeznaczy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Mama ginekolog" gra razem z WOŚP. Zobacz wideo z Dzień Dobry TVN:

29. finał WOŚP. Ile zebrano?

To właśnie m.in. dzięki takim inicjatywom udało się zebrać rekordową sumę, o czym poinformowała fundacja w mediach społecznościowych. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się kwotą 127 495 626 złotych. To o ponad 12 milionów więcej niż rok temu.

29. finał WOŚP. Jurek Owsik podsumowuje

Jurek Owsiak na swoim profilu na Facebooku zamieścił też osobisty wpis, w którym podsumował 29. finał WOŚP.

- Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych czasów i solidarność nasza, którą zawsze, ale to zawsze mamy w sobie, kiedy chcemy poszukać w sobie przyjaźni miłości, braterstwa. Zobaczcie, jak to naprawdę prosto uzyskać – rozpoczął swój wpis na Facebooku Jurek Owsiak.

Następnie podkreślił, że pomimo pandemii znowu "pokazaliśmy siebie pięknych, szlachetnych, budujących wartości, które powinny być w naszym życiu najważniejszymi" i wystosował apel:

- Drodzy rodacy, wszystko, dokładnie wszystko, każdy grosik wróci do was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji – oświadczył. - Cały świat w pandemii jest taki sam, a my dzisiaj całemu światu pokazaliśmy, że w tym bardzo strasznym czasie pandemii nie dość, że zaprosiliśmy wszystkich na bezpieczny spacer, to jeszcze z przytupem zagraliśmy i przytuliliśmy każdą dobrą okoliczność, mając nadzieję, że tylko w ten sposób solidarnie możemy razem pokonać koronawirusa. Jesteśmy z was dumni i z tej dumy po prostu pękamy – dodał.

Przypomnijmy, że 29. edycja WOŚP-u odbywała się pod hasłem "Gramy z głową!". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dalej można wspierać akcję Owsiaka m.in. biorąc udział w licytacjach.

Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Niedziela, 31 stycznia 2021

Zobacz też:

Krzysztof Zalewski wspiera WOŚP na wiele sposobów. Możecie wylicytować trening boksu z muzykiem i jego trenerem

Dawid Podsiadło odwiedzi cię w domu, jeśli wygrasz jego aukcję. Szalony pomysł muzyka na rzecz WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie do zatrzymania. "Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami, ale nie pękamy"

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości