Węże, czyli polskie odpowiedniki Złotych Malin zostały przyznane. Najwięcej statuetek - bo aż siedem - powędrowało do twórców "Niewidzialnej wojny". "Nagrodzono" również "365 dni: Ten dzień/Kolejne 365 dni". Kto jeszcze został wyróżniony tą antynagrodą?
Węże przyznane. Który film został uznany za najgorszy?
Węże, czyli polskie odpowiedniki Złotych Malin, przyznaje Popkulturowa Akademia Wszystkiego. Tworzą ją krytycy filmowi i dziennikarze zajmujący się kulturą i sztuką.
Filmy i seriale
Filmy i seriale
W tym roku Węże przyznano w 14 kategoriach. Uzasadnienia werdyktów powstały z pomocą Sztucznej Inteligencji (SI). "Największym" wygranym tegorocznej gali został film "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi. Obraz wyróżniono aż siedmioma statuetkami, wśród nich był "Wielki wąż" przyznawany najgorszemu filmowi roku. Jak podano w uzasadnieniu, "film ten jest tak nudny i głupi, że widzowie wolą oglądać reklamy niż akcję".
Produkcja zdobyła również antynagrodę w m.in. kategoriach reżyseria, scenariusz, najgorsza rola męska (Rafał Zawierucha) oraz najbardziej żenująca scena. Zdaniem krytyków na to miano zasłużył fragment, w którym Vega dla Jezusa odmawia seksu oralnego. Jury "doceniło" efekty specjalne, a właściwie ich brak. Jak podano w uzasadnieniu "reżyser nie potrafił znaleźć jednego aktora, który by pasował do roli, ani zrobić mu odpowiedniego makijażu lub efektów komputerowych".
Węże. Do kogo trafiły statuetki?
"Wyróżnienia" powędrowały również do Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa, czyli twórców filmu "365: Tego dnia/Kolejnych 365 dni". Produkcja otrzymała trzy Węże w tym, za najgorszy duet na ekranie. Występ w obu filmach dał Annie Marii Siekluckiej statuetkę dla najgorszej aktorki. Natomiast za występ poniżej talentu uznano rolę Cezarego Żaka w filmie "Gierek". Za najgorzej przetłumaczony tytuł uznano "Biegacz, dziwka, Arab, mąż" ("Viens, je t'emmène"; "Nobody's Hero"). Nagroda w kategorii najgorszy teledysk powędrowała do twórców klipu "Wartości". Utwór promował film "Miłość, seks i pandemia".
Wąż w kategorii najgorszy plakat trafił do "Apokawixy" (prod. Anna Wiśniewska-Gill, Krzysztof Terej; dystr. Next Film). Jak podano w uzasadnieniu "plakat nie zachęca do obejrzenia filmu, tylko do ucieczki z kina. Nie wiem, co reżyser miał na myśli, ale chyba nie to. Plakat jest tak słaby, że nawet zombie by się nie przestraszyły".
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Marcel Opaliński o bezwzględnym świecie social mediów. "Zapominamy, że wszyscy jesteśmy ludźmi"
- Samantha Fox na nowych zdjęciach. Jak "ikona seksu" zmieniła się na przestrzeni lat?
- "Azja Express". Łozo i Kochanek o trudnych momentach w programie. "Jesteś wyrwany z rzeczywistości"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: RMF FM/PAP
Źródło zdjęcia głównego: shironosov/Getty Images